۷ دلیل استفاده از ریزآموزش در آموزش عالی

در دنیای شرکت ها ، انعطاف پذیری و کارآیی در اولویت کار برای مشاغلی است که ضمن حفظ عملکرد روزانه خود ، نیاز به نیروی کار خود دارند. Enter microlearning: روشی تازه و خلاقانه برای فراهم آوردن روشی مؤثر و در عین حال ساده برای کارمندان برای یادگیری مهارتهای لازم برای موفقیت در دنیای دیجیتال.
دیجیتال

با شروع موفقیت آمیز میکروب در بین کارفرمایان ، بخش آموزشی اکنون تشخیص می دهد که روش یادگیری مردم در حال تغییر است ، در حالی که بسترهای نرم افزاری که در مورد آنها یاد می گیرند نیز در حال تحول هستند. با تمرکز بر نتایج خاص یادگیری ، ریزآموزشی ابزاری برای آموزش و ارائه مطالب به زبان آموزان در پشت سر هم های کوچک است. این راهی را برای زبان آموزان فراهم می آورد تا بتوانند آنچه را که و چه زمانی یاد می گیرند کنترل کنند.

برای مربیانی که به دنبال ارائه خدمات حرفه ای با فرصت های ارزشمند مهارت های ارزشمند هستند ، ریزنویسی راهی برای ایستادگی از جمع ارائه می دهد. در این مقاله ، ما به ۷ دلیل می بینیم که ریزنویسی با موفقیت می تواند فارغ التحصیلان و متخصصان را پشت سر بگذارد.

۱) احتباس ایدز

مطابق با مجله تحقیقات محاسبات آموزشی ، محتویات کوتاه از نظر حفظ اطلاعات بیش از ۲۰ درصد بیشتر رانده می کند. دلیل این امر اینست که محتوای طولانی تر اطلاعات زیادی را در اختیار افراد قرار می دهد و در نتیجه تعامل بسیار اندکی بین اطلاعات و یادگیرنده ایجاد می شود.

محتوای طولانی حافظه کاری را بیش از حد بار می کند و می تواند منجر به ناامنی در محیط یادگیری شود. علاوه بر این ، باعث می شود که فراگیران از اطلاعات غرق شوند و آنها را قادر به انجام فعالیتهای فعال برای ساخت اطلاعات خود نتوانند.

به گفته هرمان ابینگینگ هاوس ، در صورت عدم تلاش برای حفظ آن ، ۷۰٪ از هرگونه اطلاعات جدید در ۲۴ ساعت از بین می روند. با درگیر شدن با یک قطعه کوتاه از محتوا ، یک یادگیرنده به احتمال زیاد به جذب نکات کلیدی و نگه داشتن در نتیجه ، حفظ اطلاعات و استفاده از آن به نفع خود در یک نقش است.

۲) به تعهد کمتری نیاز دارد

با توجه به ماهیت خود ، ریزآموزش اطلاعات را متراکم می کند و همه یادگیری های بیرونی را از بین می برد. با انجام این کار ، تعهد زمانی مورد نیاز دانش آموزان را کاهش می دهد ، و آن را برای یادگیرنده مدرن و کم تحرک زمان بسیار بیشتر از سایر روشها می کند.

دانش آموز

فراتر از این ، چون درسهای خرد کردن بسیار کوتاه و کم حجم است (در کل بین ۶-۹ دقیقه) ، طول مناسب برای توجههای مدرن هستند. نوع محتوا همچنین به یادگیری کمک می کند زیرا قالب های بصری مانند فیلم و اینفوگرافی می توانند به تقویت درگیری کمک کنند. در حقیقت ، محرک های بینایی دو برابر جذابتر از یادگیری سنتی و هنگام انتقال دانش هستند.

یادگیری بصری در تمام مدت زمان با یک مطالعه اخیر نشان می دهد که ۶۵٪ از مردم یادگیرنده بصری هستند. با استفاده از اطلاعات بصری متراکم برای دستیابی به نتایج ، می توان به ریزآموزشی در آن طرز تفکر پرداخت.

۳) اثربخشی را افزایش می دهد

۴۰٪ از نیروی کار معاصر وقت لازم برای تمرکز بر آموزش یا مهارت های کاری ندارند – Grovo

این توییت

Microlearning به جای ارائه جریانهای بی پایان از اطلاعات کلی ، به سمت تولید یک نتیجه یا نتیجه خاص است. به عنوان مثال ، سواد رایانه را نگاه کنید. یادگیری سنتی شامل کلاسهایی است که در زمان های معین اجرا می شوند و به دانشجویان می آموزند که چگونه رایانه ها کار می کنند و همچنین عملکردهای کلی آنها را با مفهوم تئوریک و بادوام انجام می دهند.

دانشجو

در مقابل ، ریزآزمایی هر برنامه کامپیوتری را به دروس مختلف تقسیم می کند تا دانش آموزان فقط برنامه هایی را که باید بدانند بیاموزند و به آنها اجازه می دهند با سرعت خودشان این کار را انجام دهند. بنابراین ، به جای اینکه ماه ها برای یادگیری درمورد فتوشاپ ، اکسل ، ورد و Adobe صرف کند ، یک کارمند فقط می تواند در اکسل دوره ای بگذارد و در مبانی برنامه زمانبندی اصول اولیه برنامه را به دست آورد.

این روش نه تنها تضمین می کند که یادگیرنده می تواند اطلاعات مورد نیاز خود را از یک حوزه تخصصی خاص استخراج کند ، بلکه همچنین به اطمینان از مهارت های بدست آمده به معنای عملی کمک می کند.

۴) بر روی ارتباط متمرکز می شود

با گسترش آخرین نکته ، همانطور که ریزآموزش وظیفه محور است ، تمام اطلاعات غیرمستقیم را کاهش می دهد. چربی زدن را در اصل خرد می کند. به جای تهیه مواد درسی بی ربط ، ریزآزمایی تلاش می کند تا اطلاعات دقیقی را در اختیار دانشجویان قرار دهد تا بتوانند به بهترین وجهی توانایی های خود را داشته باشند.

به عنوان مثال ، اگر دانشجویی برای شرکتی کار می کند که به دنبال سرمایه گذاری بیشتر در بازاریابی دیجیتال است ، یک دوره آنلاین که ماژول هایی با اندازه نیش را در مباحث مربوطه مانند سئو یا Analytics ارائه می دهد ، می تواند در هنگام نیاز به کارآیی آنها کمک کند.
سرمایه گذاری

در این حالت ، ریزنویسی به آموزش مهارت های طاقچه که می تواند به تلاشهای بازاریابی کمک کند و آنچه را توضیح می دهد ، کمک می کندبرای تسلط بر SEO ، به افزایش ترافیک و تبدیل نیاز دارید. همچنین ، این امر به شما تمام چیزهایی را که باید بدانید برای تبدیل شدن به یک متخصص در SEO محلی ، بدون نیاز به یادگیری سایر اطلاعات بازاریابی یا مهارتهایی که مربوط به کار نیست ، نشان می دهد.

۵) شخصی سازی را فعال می کند

اغلب در آموزش عالی یا حتی با آموزش مهارتهای سنتی ، تمام دانشجویان ثبت نام شده در یک برنامه بدون در نظر گرفتن سوابق یا تجربه ، براساس همان اطلاعات تدریس و آزمایش می شوند.

با این شیوه یادگیری ، برخی از دانش آموزان می توانند هفته ها یا ماه ها را تلف کنند و چیزهایی را که از قبل می دانند بیاموزند ، زیرا برنامه درسی سفت و سخت است و نمی تواند شخصی سازی شود. فایده microlearning این است که می توان یک دوره را به نیازها و سطح مهارت های هر دانش آموز اختصاص داد.

این سطح از شخصی سازی به این معنی است که دانش آموز می تواند بر تسلط بر مهارت هایی که در حوزه تخصص دارند و بیشترین سود را برای آنها و نقش آنها دارد ، متمرکز شود. همچنین می تواند به معنای این باشد که فن آوری های مورد استفاده (به عنوان مثال موبایل) می توانند یادگیری را در سطح شخصی تسهیل کنند.

موبایل

۷۲٪ دانش آموزان موافق هستند که فناوری مطالعه باید مطابق با فید رسانه های اجتماعی باشد – McGraw-Hill

این توییت

۶) گزینه های مقرون به صرفه را ارائه می دهد

یکی از بهترین موارد در مورد ریزگرداندن این است که می توان آن را در مقایسه با برنامه های سنتی در دسترس همه قرار داد که می تواند برای بسیاری از افراد و مشاغل اثبات کننده هزینه باشد ، و باعث می شود آنها را با ارزش تر ، اقتصادی تر و وقت گیرتر جلوه دهیم.

اقتصادی

با توجه به اینکه متوسط ​​فارغ التحصیلان دانشجویی با بیش از ۳۰،۰۰۰ دلار بدهی ، یادگیری می تواند یک تجارت گران باشد. با توجه به هزینه و زمان اولویت در اکثر متخصصان شاغل ، گزینه های جایگزین یادگیری در حال دستیابی به سطح قابل توجهی هستند و سریع به عنوان یک روش برتر برای پیشرفت مهارت ظاهر می شوند.

دلار

Microlearning یک گزینه آموزش گرانبها است که مهارت های لازم برای کار را به خوبی و بدون نیاز به صرف مبالغ گزاف ، به کارمندان می دهد. همچنین می تواند آموزش مهارتها و دانش را دوباره دموکراتیک کند و آن را برای همه قابل دسترسی تر کند و در نتیجه اقتصاد پر رونق تر و جامعه ای دانشمندتر حاصل شود.

اقتصاد

۷) مانع فرسودگی می شود

پیامدهای ریزآموزشی فراتر از آموزش مهارت در محل کار خواهد بود زیرا جنبه های بسیاری وجود دارد که می تواند در تنظیمات یادگیری سنتی به نفع دانش آموزان و مربیان باشد.

به عنوان مثال ، تأکید ریزگرداندن روی هدفمند ، شخصی سازی شده و اطلاعات مربوطه برای دانشجویان مدرن ایده آل است زیرا می تواند زمان بیشتری را برای تمرکز روی استفاده از مهارت ها و دانش آزاد کند.

به طور مشابه ، اگر مؤسسات آموزشی وقت بیشتری را برای ایجاد منابع ریزآموزشی بگذرانند ، مربیان وقت بیشتری را برای اختصاص یک به یک با دانش آموزان اختصاص داده می کنند و در نتیجه رشد و پیشرفت خود را پرورش می دهند.

علاوه بر این ، با ارائه گزینه های ریزآموزش ، دانشکده ها و دانشگاه ها می توانند از نظر جمعیتی وسیع تر دانشجویان تجدید نظر کنند ، به ویژه اگر آنها برنامه های صدور گواهینامه کوتاه مدت را در رابطه با برنامه های سنتی چندین ساله خود ارائه دهند.

Microlearning یک راه حل آموزش ایده آل برای متخصصان مدرن است زیرا در ازای کمترین منابع ، بیشترین پاداش را می خواهد. علاوه بر این ، از آنجا که دروس بسیار کوتاه و متمرکز است ، می تواند در کنار داشتن مقرون به صرفه تر از یادگیری سنتی ، شخصی سازی و تنظیم شود.

راه حل

ما دیگر در دنیایی زندگی نمی کنیم که محدود به شرایط سخت کار محدود به موقعیت جسمی یا جغرافیایی باشیم. در دنیای امروز ما انعطاف پذیری ، استقلال و وسیله ای برای ورود و کسب مهارت های جدید ، در هر زمان و هر مکان داریم. Microlearning متناسب با نیازهای کارمندان امروز – آینده و جاری – کاملاً مناسب است.

عربستان سعودی

بروشور

مشارکت کننده

داستانهای مرتبط

۶ مزایای زندگی واقعی از ادامه حرفه ای

مهارت های دیجیتال
تحصیلات
مربیان

۱۰ مهارت دیجیتالی که می تواند دانش آموزان را به صورت سریع استخدام کند

استخدام

بازاریابی دیجیتال
مهارت های دیجیتال
آموزش

۴ چیزهایی که مربیان باید برای رفع کمبود مهارت های دیجیتال بدانند

بازاریابی دیجیتال
مهارت های دیجیتال
تحول دیجیتال
آموزش

آموزش بروشور برنامه شریک آموزش
وضعیت خط لوله -None-1- سرب جدید ۱۰٪ مشاغل اولیه۱۵٪ تماس با تأسیس ۲۰٪ انتصاب ۳۰٪ سربدار واجد شرایط ۴۰٪ پیگیری قرار ملاقات ۵۰٪ فرم درخواست Sent70٪ فرم درخواست برگشت یافته ۷۵٪ قرارداد آماده شده ۸۰٪ قرارداد ارسال شده۹۰٪ قرارداد برگشتی ۹۵٪ صورتحساب ۱۰۰٪ پرداخت شده Lost0٪ Duplicate0٪ سرب واجد شرایط Out0٪ ارجاع شده به B2C0٪ ارجاع شده به تیم شرکت ۰٪ ارجاع شده به سایر بخش ها ۰٪ Non Contactable0٪ واجد شرایط (زیر شریک زندگی) ۰٪ به تعویق افتاده ۰٪ Ignite0٪ تحقیق (فقط خارج از محدوده)
نوع * -دانشگاه شخصی دانشگاه کالج خصوصی شرکت ارائه دهنده آموزش جهانیطبقه دولت بعدی
نام مخاطب *
عنوان شغل
ایمیل *
شماره تلفن *
نام شرکت *
نه دانشجویان در هر سال – هیچکدام از کمتر از ۱۰۰۱۰۱ تا ۵۰۰۵۰۱ تا ۱۰۰۰۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ بیش از ۵۰۰۰
کشور * -None-AfghanistanAland IslandsAlbaniaAlgeriaAmerican SamoaAndorraAngolaAnguillaAntarcticaAntigua و BarbudaArgentinaArmeniaArubaAustraliaAustriaAzerbaijanBahamasBahrainBangladeshBarbadosBelarusBelgiumBelizeBeninBermudaBhutanBoliviaBosnia و HerzegovinaBotswanaBouvet IslandBrazilBritish اقیانوس هند TerritoryBrunei DarussalamBulgariaBurkina FasoBurundiCambodiaCameroonCanadaCape VerdeCayman IslandsCentral آفریقایی RepublicChadChileChinaChristmas IslandsCocos (کیلینگ) IslandsColombiaComorosCongoCongo، دموکرات RepublicCook IslandsCosta RicaCote D’IvoireCroatiaCubaCyprusCzech RepublicDenmarkDjiboutiDominican RepublicEcuadorEgyptEl SalvadorEquatorial جزایر GuineaEritreaEstoniaEthiopiaFalkland (مالویناس) جزایر فارو IslandsFijiFinlandFranceFrench GuianaFrench PolynesiaFrench جنوبی TerritoriesGabonGambiaGeorgiaGermanyGhanaGibraltarGreeceGreenlandGrenadaGuadeloupeGuamGuatemalaGuernseyGuineaGuinea -BissauGuyanaHaiti جزایر هارد و جزایر مک دونالد هولی (استان ایالت واتیکان) هندوراسHong Kon gHungaryIcelandIndiaIndonesiaIran، RepublicIraqIrelandIsle اسلامی ManIsraelItalyJamaicaJapanJerseyJordanKazakhstanKenyaKiribatiKorea، NorthKorea، SouthKosovoKuwaitKyrgyzstanLao، دموکراتیک خلق RepublicLatviaLebanonLesothoLiberiaLibyan عرب JamahiriyaLiechtensteinLithuaniaLuxembourgMacaoMacedonia، یوگسلاوی سابق RepublicMadagascarMalawiMalaysiaMaldivesMaliMaltaMarshall IslandsMartiniqueMauritaniaMauritiusMayotteMexicoMicronesia، فدرال StatesMoldova، RepublicMonacoMongoliaMontenegroMontserratMoroccoMozambiqueMyanmarNamibiaNauruNepalNetherlands / HollandNetherlands AntillesNew CaledoniaNew ZealandNicaraguaNigerNigeriaNiueNorfolk IslandNorthern مارینا IslandsNorwayOmanPakistanPalauPalestinian قلمرو، OccupiedPanamaPapua جدید GuineaParaguayPeruPhilippinesPitcairnPolandPortugalPuerto RicoQatarReunionRomaniaRussian FederationRwandaSaint HelenaSaint کیتس و NevisSaint LuciaSaint پیر و MiquelonSaint وینسنت & the GrenadinesSamoaSan MarinoSoo Tome & Princee عربستان سعودی سنگال SerbiaSeychellesSierra LeoneSingaporeSlovakiaSloveniaSolomon IslandsSomaliaSouth AfricaSouth گرجستان و جنوب ساندویچ IslandsSpainSri LankaSudanSurinameSvalbard و ژان MayenSwazilandSwedenSwitzerlandSyrian RepublicTaiwan عرب، استان ChinaTajikistanTanzania، ایالات RepublicThailandTimor-LesteTogoTokelauTongaTrinidad و TobagoTunisiaTurkeyTurkmenistanTurks و کیکو IslandsTuvaluUgandaUkraineUnited عرب EmiratesUnited KingdomUnited StatesUnited ایالات جزایر کوچک حاشیهای IslandsUruguayUzbekistanVanuatuVenezuelaVietnamVirgin، جزایر BritishVirgin، USWallis و FutunaWestern SaharaYemenZambiaZimbabwe
عضویت در خبرنامه
پرس و جو
ابتدا روی کانال کلیک کنید
کانال آخرین کلیک
اول روی متوسط ​​کلیک کنید
متوسط ​​آخرین کلیک
ابتدا روی صفحه فرود کلیک کنید
صفحه فرود آخرین کلیک
ابتدا روی کمپین کلیک کنید
کمپین آخرین کلیک
اولین کلیک کنید

مدت آخرین کلیک
زمان در وب سایت گذشت