۳۰ خصوصیتی که برای موفقیت در هر تجارت آنلاینی باید داشته باشید

عادات و خصوصیتایی وجود دارن که شما با توجه کافی به اونا می تونین قدمای بزرگی به سمت موفقیت تو یه کسب و کار اینترنتی وردارین. در این مقاله ۳۰ نکته اساسی در سه بخش اصلی عادتا ، خصوصیتا و رمز و رازهایی که واسه موفقیت تو یه تجارت آنلاین لازم دارین، رو با همدیگه تقدیم حضوتون می کنیم.

شکی در این نیس که هر فرد موفقی عادتا و ویژگیای خاصی داره. این عادات و خصوصیتا با تمرین و تکرار و البته علم کافی و الگوبرداریای مناسب واسه هر کسی دست یافتنی میشه. مهمترین بخش این قضیه تمرکز کردنه. ۸۰% افراد موفق به جای اینکه روی مسائل جور واجور وقت بذارن، فقط روی رسیدن به یه هدف تمرکز می کنن. این اصلی ترین رمز موفقیته.

هم اینکه خوشبین بودن و ایجاد یه طرز فکر مثبت تو ذهن هم اهمیت بسیار زیادی داره. باور داشتن به خود و حفظ روحیه مثبت یکی از کلیدی ترین رمزهای موفقیته. معتقد بودن به هدف و جرأت به خرج دادن و انجام اقدامات لازم از دیگر خصوصیتای مهمی هستن که شما باید به خاطر کسب موفقیت اونا رو در خودتون پرورش و گسترش بدید. چیزی که شما رو خوب در این مبحث کمک می کنه، اضافه کردن عادات خوب و حذف عادات بده.

روحیه

در ادامه ۱۰ ویژگی، ۱۰ عادت و ۱۰ رمز مهم (در کل ۳۰ نکته) که کلیدهای موفقیت شما در هر کاری هستن رو به صورت خلاصه وار توضیح می دیم. این نکات واسه فعالیتای تجاری در زمینه های جور واجور کارساز هستن. از جمله این تجارتا، بازاریابی آنلاینه.

خصوصیتایی که واسه موفقیت تو یه کسب و کار اینترنتی باید داشته باشین

۱٫ تمرکز

شما نمی تونین همه کارا رو تو یه زمان و با همدیگه انجام بدین. پس، بهتره در هر زمان فقط روی یه فعالیت تمرکز داشته باشین. در اولویت بندی فعالیتا هم مواردی رو که یافته های بهتری به دنبال داشته و شما رو سریع تر به اهدافتون نزدیک تر می کنن اولویت کار بذارین. این مورد در مورد تجارت آنلاین هم صدق می کنه.

بیشتر از ۶۲% از افراد موفق اهداف ماهیانه یا سالیانه تعیین می کنن. ۶۷% از این افراد اهداف خود رو یادداشت می کنن.

۲٫ مثبت اندیشی

هر چی که شد، فقط خوش بین باشین و خوش بین باقی بمونین. اما با این وجود یادتون نره که واقع گرا باشین. ترکیب این دو مورد ساده س!. بر باور به اینکه به موفقیت دست پیدا می کنین معتقد باشین و با خودتون تکرار کنین که زود یا دیر، در آخر این اتفاق می افته.

۳٫ انعطاف پذیری

دنیا همیشهً در حال تغییره. اهداف شما هم می تونن تغییر کنن. با این حساب، انعطاف پذیری و عکس العمل درست به تغییرات یکی از لازمه های اصلی واسه تطبیق پیدا کردن با روند روزه. این موضوع حتی اگه شما رو مجبور به انجام کاری کنه که قبل از این درست برعکس اون رو انجام می دادین باید صورت بگیره. مثلاً در مورد بازاریابی اینترنتی ، شما باید همیشه با متدهای روز و تغییرات جدید همگام شید. این تغییرات می تونن شامل خیلی چیزها از جمله تغییرات و بروزرسانیای الگوریتمای گوگل باشن.

۴٫ جرأت به خرج دادن

اگه خطری نباشه، پاداشی هم نخواد بود. شما باید قبل از هر چیزی به اندازه ای جربزه داشته باشین که کار خود رو شروع کنین و با علم به اینکه چالشای بیشتری در راه شما قرار می گیرن، جرأت این رو داشته باشین که با اونا مقابله کرده و با قدرت ادامه بدید. جرأت و جربزه همون چیزیه که افراد موفق رو سر پا نگه می داره.

۵٫ داشتن شور و اشتیاق

در مورد هر کاری که انجام می دید شور و اشتیاق داشته باشین. باید از اینکه فعالیتای قدم به قدم شما منتهی به رسیدن به موفقیت و هدف شما می شن اطمینان داشته باشین. اشتیاق و انرژی چیزایی هستن که شما رو راضی به ادامه دادن می کنن.

۶٫ تعهد

رو راست به کاری که می کنین باور داشته باشین. بدون داشتن باور به خود، کارا واسه شما سخت تر به نظر می رسن و درنتیجه ممکنه شما نیروی کافی واسه ادامه دادن پیدا نکنین. تعهد حکم یه کاتالیزور رو واسه حرکت دادن شما به سمت جلو داره.

۷٫ اعتماد به نفس

اعتماد به نفس

شما باید به کاری که می کنین تسلط کامل داشته باشین. این موضوع باعث می شه تا در مواقع حساس بتونین تصمیمای خطر دار رو بهتر مدیریت کنین. به تموم اون چیزی که در گذشته به دست آورده و یا از دست دادین توجه کنین و از اونا درس بگیرین. بعد با علم و تجربه بیشتر، به سمت موفقیت قدم وردارین.

۸٫ بینش و نگاه

نگاه چیزی نیس که بشه اون رو خیلی راحت توضیح داد. فقط کافیه به غرایز خود اعتماد کنین. اگه از اینکه کاری که در صدد انجام دادن اون هستین درسته مطمئنید پس دودلی نداشته باشین و اون رو انجام بدین.

۹٫ اجرا و اجرا

برنامه ریزی کردن خوبه اما اینکه فقط درباره اونا صحبت کنین و برنامه ریزیای خود رو عملی نکنین هیچ کمکی به شما در رسیدن به هدفتون نمی کنه. پس وقت اینه که کاری کنین. ممکنه اگه منتظر موقعیت عالی و مناسب باشین این موقعیتا هیچوقت سراغ شما نیایند پس باید خودتون اونا رو بسازین. هم اینکه به بهانهایی که ممکنه کار شما رو تحت تاثیر بذارن توجهی نکنین. فقط دست به کار شین و کارای خود رو شروع کنین.

برنامه ریزی

۱۰٫ تیم کاری خود رو از اهداف خود باخبر کنین

اهداف خود رو واسه تیم و همکاران خود به روشنی روشن کنین. واسه اونا از یافته های احتمالی صحبت کنین و اونا رو با روند رسیدن به هدف تعیین شده آشنا کنین تا بتونن خودشون رو تطبیق بدن.

پیشنهاد: فایل صوتی ۱۰ کار واجب روزانه یه مدیر سایت

عادتایی که واسه موفقیت تو یه کسب و کار اینترنتی باید داشته باشین

۱۱٫ با خودتون صحبت کنین

اگه فرصت کافی واسه صحبت کردن با شخصی دیگه یا فرصتی واسه به اشتراک گذاری افکار و نگرانیای خود ندارین، با خودتون صحبت کنین! این مورد می تونه به شما در پیروز شدن به استرسا کمک کنه. لازم نیس چیزی رو پیچیده کنین. از نام واقعی خودتون و یا ضمیر “تو” واسه صحبت با خودتون استفاده کنین.

استرس

۱۲٫ مدیتیشن

تمرینات مدیتیشن یکی از عادات بسیار مناسب واسه هر آدمیه. جلسات کوتاه مدیتیشن رو در لیست کارای روزانه خود قرار داده و هر روز اونا رو تمرین کنین. حتی اگه در جایی ساکت بشینین و به افکار خود فرو برید تا بتونین اونا رو مدیریت کنین هم در واقع در حال انجام یه جور مدیتیشن هستین.

۱۳٫ یه دفتر یادداشت بسازین

یه مجله بسازین و همه افکار و احساساتی که نیاز به نوشتن اونا دارین رو در اون بنویسین. این کار باعث می شه تا به مقدار بسیار خیلی از احساسات منفی و استرس دور شید. اگه جلوی نگرشای منفی رو نگیرید می تونن شما رو متوقف کنن. یکی از راه های جلوگیری از اونا، یادداشت برداریای روزانه از افکار شماس.

در این مورد بیشتر بدونین؛ ۱۰ درسی که میشه از بهترین وبلاگ نویسان آموخت

۱۴٫ روتینا و فعالیتای صبحگاهی خود رو گسترش بدید

واسه خودتون یه عادت روزانه بسازین. فرقی نمی کنه که این عادت دقیقاً چیجوری باشه. کافیه به اندازه ای مثبت و سرحال باشه که مود روزانه شما رو به حالت خوب شروع کنه. لازم نیس الگوی خاصی رو دنبال کنین. فقط کافیه چیزی که به شما حس و حال خوبی میده رو هر روز صبح انجام بدین.

۱۵٫ تمرینای روزانه

هممون در مورد مزیتای تمرین (ورزش و نرمش) روزانه بارها شنیده ایم. دلیل این همه مکررات اینه که واقعاً اینجور گزینه ای کارکرد عالی در آدما داره. این مورد نه فقط از دید روحی بلکه از دید علمی هم ثابت شده که شما باید به همون مقدار که از ذهن خود کار می کشید، از بدن خود هم کار بکشین تا تعادل برقرار باشه. با در نظر گرفتن یافته ها به دست اومده، بیشتر از ۵۷% افراد موفق کم و زیاد شدن کالری بدن خود رو شمارش می کنن.

ورزش

۱۶٫ گشت و گذار کنین

اگه فرصت کافی داشتین، به بیرون برید و گشت و گذار کنین و تموم روز خود رو در محل کار یا خونه سپری نکنین. با بیرون رفتن محیط خود رو تغییر می دید و این به خلاق تر شدن شما کمک مهمی می کنه. هم اینکه با گشت و گذار تجربه به دست میارین و با تجربه می تونین روش هدف دار مناسب خودتون رو کشف کنین. حتی می تونین از این فرصت واسه بررسی رقبایتان استفاده کنین.

در همین رابطه پیشنهاد می کنیم مقاله ۹ نکته ظریف واسه بررسی سایت رقبا رو ببینین

۱۷٫ تجسم کردن و تصویرسازی

در مورد اهدافی که ایجاد کردین، به صورت روزانه فکر کنین. از اونا تصویرسازی کرده و تجسم کنین که چیجوری و با چه شرایطی به اهداف خود نزدیک میشین. با این کار نه فقط امیدواری و ذوق و شوق خود رو واسه رسیدن به هدف بالا می برید، بلکه با این کار برنامه ها و اقدامات آینده خود رو شفاف سازی می کنین.

۱۸٫ اول با سخت ترین امور سر و کار داشته باشین

سخت ترین کارا و کارها رو اولویت قرار داده و اونا رو از سر راه وردارین. با این کار فکر شما مشغول اونا نمیشه و می تونین مابقی طول روز رو خوب و با آرامش سپری کنین.

۱۹٫ بخونین

تلاش کنین مطالعه کردن رو به یکی از عادتای روزانه خود تبدیل کنین. روزانه چند صفحه مطالعه کردن زمان زیادی نمی گیره. چیزی بخونین که به اون علاقه دارین وگرنه مطالعه نه فقط سودی واسه شما نخواد داشت بلکه باعث خستگی و دلزدگی شما هم می شه.

طبق آمار به دست اومده، ۸۶% آدمای موفق مطالعه رو جزوی از کارای روزمره خود کردن. به گفته ۸۸% از این افراد، مطالعه نقش مهمی در خودسازی و بهبود نگرشا داره.

۲۰٫ صبحا زود از خواب بیدار شید

زود بیدار شدن فرصتی عالی واسه شروع یه روز کامل و موفقیت آمیز رو جفت و جور می کنه. یکی از دلایل این مورد اینه که ذهن آدما در ساعات اولیه روز قدرت به مراتب بیشتری در یاد گرفتن چیزای جدید یا پردازشای جور واجور دارن. زود بیدار شدن هم اینکه به شما در داشتن بدنی سالم کمک می کنه و باعث تقویت عملکردهای ذهنی و جسمی شما می شه.

۴۴% افراد بزرگ سه ساعت زودتر از زمان شروع کار خود بیدار می شن تا واسه کار کردن آماده شن.

رمز و رازهایی که باید بدونین

۲۱٫ در مورد موارد کوچیک خودتون رو زیادتر از اندازه حساس نکنین

بهتره به جای موارد کوچیک و کم اهمیت، توجه خود رو معطوف امور سنگین و مهم تری کنین که مزیتای بیشتری واسه شما دارن.

۲۲٫ چیزای جدید رو امتحان کنین

اگه چیزای جدید رو تست نکنین، چیزی نخواهید دونست و اطلاعات جدید به دست نمیارید. تجارب جدید می تونه در شما احساسات، افکار و ایده های جدید بسازه. اینکه این تجربه ها از کجا باشن زیاد مهم نیس، مهم کشف چیزای جدیده.

ایده

۲۳٫ زمان مناسب واسه خروج خود رو انتخاب کنین

اگه وارد کاری شدین که از یافته های اون اطمینان ندارین و در حال شکست خوردن پشت هم می باشین بهتره این کار رو متوقف کنین. شما باید بین خطر کردنای جاه طلبانه و دنبال کردن قابلیتا و تواناییا به طور منطقی تعادل بسازین.

۲۴٫ آدمای خوب و تأثیرگذار رو در دور و بر خود جمع آوری کنین

شما باید از اینکه افراد دور و بر شما انرژی مثبتی داشته و واسه هدف شما اثر مثبت دارن مطمئن شین. مزیتای گروه های اجتماعی شما باید بر مشکلات اونا سنگینی کنه. مثلاً در بحث تجارتای آنلاین شما وارد فعالیتای جورواجور در رسانه های اجتماعی میشین. در این صورت باید تلاش کنین که با افراد مثبت اندیش تعامل داشته باشین.

مشکلات

پیشنهاد؛ کتاب الکترونیکی روشای رابطه با افراد خاص در شبکه های اجتماعی

۲۵٫ فرصتا رو از دست ندین

شما همیشه باید منتظر این باشین که در جا و زمان مناسب، فرصت ایده آل پیش بیاد. باید برنامه ای جفت و جور کنین که در صورت به دست اومدن فرصت، بتونین ازش استفاده کنین. البته این در مورد فرصتای اندکیه که ممکنه واسه هر کسی پیش بیاد. این مورد رو یه مورد جانشین بدونین چون که اگه کل زمان و انرژی خود رو واسه به دست آوردن یکی از این فرصتا صرف کنین بازنده هستین.

۲۶٫ اولویت بندیا رو درست بسازین

با در نظر گرفتن شرایط و زمان ببینین کدوم یکی از امور اولویت بیشتری دارن. اولویتاتون نباید حتماً بخشی از مسائل کاری و شغلی شما باشن. موفقیت وابسته به لذت بردن از زندگیه و اولویتای زندگی دسته بندیای ثابتی نداره. پس اولویتا رو در شرایط مشخص مشخص کنین.

۲۷٫ از هر چیزی رو که در دسترس دارین استفاده کنین

آدما همیشه به دنبال وسیله ها و چیزای بیشتری واسه خود هستن. اما اگه این طرز فکر ملکه ذهن باشه، موفقیت از شما دور و دور تر می شه. شما باید از هر چیزی که الان در اختیار دارین به بهترین روش بهره مند شید.

آرتور اش، قهرمون تنیس آمریکایی: از جایی که هستین شروع کنین، از چیزی که دارین استفاده کنین و اون چیزی که می تونین رو انجام بدین

۲۸٫ غر نزنین

گله کردن و غر زدنای بی پایه شما رو به جایی نمی رسونن. اگه جایی مشکلی دیدید تلاش خود رو بکنین تا اون مشکل رو برطرف کنین تا اینکه در مورد اون صحبت کنین و اون رو یه مانع ورداشته نشدنی بدونین.

مشکلی

۲۹٫ از مواردی که حواس شما رو پرت می کنن دوری کنین

موارد زیادی در روزمرگی هر انسانی هست که ایجاد حواس پرتی می کنن. بی توجهی به این موارد و مانع نشدن در مقابل اونا می تونه یه راه بد واسه شما بسازه که به اون حواس پرتیا عادت کنین. این حواس پرتیا شامل وسایل دیجیتالی امروزی از جمله موبایلا، بازیا، شبکه های اجتماعی و … می شن.

دیجیتال

۳۰٫ منحصر به فرد باشین

در حالی که صدها راه و روش واسه نزدیک تر کردن شما به موفقیت ارائه شدن، اما یکی از اونا از همه مهمتره: خودتون باشین! تلاش کنین معتبر و منحصر به فرد باشین. شخصیت شما چیزیست که شما رو در راه موفقیت قرار میده. این یعنی از تلاش کردن واسه شباهت پیدا کردن با بقیه دست وردارین و خودتون رو بسازین.

این نکات با ارزش به وسیله خیلی از افراد مشهور و موفق در زمینه های جور واجور جمع آوری شده. ویژگی مهم این نکات اینه که با سبک کار و شغل شما هر چی که باشه، این نکات واسه شما کاربرد دارن. تعداد خیلی از آدمایی که این خصوصیتا و نکات رو بازگو کردن در بخش تجارت آنلاین فعالیت دارن و به گفته اونا، این نکات با ارزش و کاربردی، واسه تحقق بخشیدن به اهداف و موفقیتا به کار برده می شن.

مشاهده نسخه pdf مقاله: ۳۰ خصوصیتی که واسه موفقیت در هر تجارت آنلاینی باید داشته باشین

بستن منو