Page Authority چیست؟ (از زبان MOZ)
Page Authority چیست؟ (از زبان MOZ)

Page Authority، متریک اندازه‌گیری شده MOZ برای بررسی احتمال رتبه گرفتن صفحه در صفحه نتایج سایت گوگل است. این متریک، بر اساس داده‌های شاخص وب Mozcape تعیین می‌شود. شاخص mozcape شامل تعداد لینک‌ها، MozRank، MozTrust و تعداد دیگری از عوامل می‌شود. این شاخص از مدل یادگیری ماشین برای پیش‌بینی الگوریتمی استفاده می‌کند که بیشترین شباهت را به الگوریتم گوگل دارد. پیش نتایج بر اساس هزاران صفحه جستجو صورت می‌گیرد.

نمره Page Authority، چطور مشخص می‌شود؟

نمره Page Authority در مقیاس 0 تا 100 مشخص می‌شود. بنابراین، افزایش نمره از 20 به 30 بسیار راحتر تر از 70 به 80 خواهد بود. ما به طور مداوم الگوریتم را آپدیت می‌کنیم تا  مانند گوگل، همیشه فرآیند پویا انجام شده و رتبه‌ها در نوسان باشند.

Page Authority در مقایسه با اقتدار دومین

Page Authority،  قدرت کسب رتبه در یک صفحه را پیش بینی می‌کند، اما اقتدار دومین، قدرت یک دومین یا ساب دومین‌ها را در کسب رتبه مشخص می‌کند. همین مسئله برای MozRank  و MozTrust نیز صدق می‌کند.

Page Authority در کجا قرار گرفته است؟

متریک‌های Page Authority در پلتفورم‌های بازاریابی اینترنتی و سئوی Moz قرار داده شده است.

شما می‌توانید Page Authority را با استفاده از Open Site Explorer یا MozBar یا ابزار سئوی مجانی Moz، بسنجید. Moz متریک‌های اقتدار را در تمامی کمپین‌های آنالیتیک Mozi و همین طور Mozcape API، تعبیه کرده است.

تعریف فنی Page Authority

Page Authority، متریک اندازه‌گیری شده MOZ برای بررسی احتمال رتبه گرفتن صفحه در صفحه نتایج سایت گوگل است. این متریک، بر اساس داده‌های شاخص وب Mozcape تعیین می‌شود. شاخص mozcape شامل تعداد لینک‌ها، MozRank، MozTrust و تعداد دیگری از عوامل می‌شود. این شاخص از مدل یادگیری ماشین برای پیش بینی الگوریتمی استفاده می‌کند که بیشترین شباهت را به الگوریتم گوگل دارد. پیش نتایج بر اساس هزاران صفحه جستجو صورت می‌گیرد.

بهتر است Page Authority و اقتدار دومین، به عنوان متریک مقایسه‌ای در زمان تحقیق بر روی نتایج جستجو و تشخیص پروفایل‌ها، لینک چند صفحه و سایت با هم استفاده کنید. با اینکه متریک‌های دقیق‌تر مثل MozRank، می‌توانند تأثیر محبوبیت خام لینک و تعداد لینک‌ها بر رتبه را مشخص کنند، اما Authority نیز در پاسخ به سوال “لینک‌های سایت از نظر کمک به رتبه گرفتن در گوگل، چقدر موثر هستند؟” صحت بیشتری دارد.

اتوریتی چیست – مقدمه :

قبل از این که بخواهید در مورد اتوریتی بدانید ، خوب هست اصلا بدونید که اتوریتی برای شما چه فایده ای دارد ، قبل از این که اتوریتی وجود داشته باشد ، معیاری به نام پیچ رنک وجود داشت ، که قدرت یک دامنه یا یک صفحه رو مشخص میکرد ، اما بعد از این که این معیار به طور کلی از بین رفت معیار جدیدی به نام اتورتی به وجود آمد که مثل همان پیج رنک است . در واقع میشه گفت اتوریتی یکی از مسائل مهم در سئو می باشد .

اگر هنوز دقیق متوجه نشده اید که اتوریتی چی هست ، نگران نباشید و ما در بخش بعدی به ان به صورت مفصل خواهیم پرداخت ، در این بخش فقط هدف ایجاد یک تصویر ذهنی در این خصوص برای شما هست ، اگر در خصوص این که سئو چیست اطلاعی ندارید قبل از این که ادامه این مقاله را بخوانید من به شما پیشنهاد میکنم مقاله (سئو سایت چیست) را در پی سی وب مشاهده و بررسی نمایید .

خیلی از مباحث و اصطلاحاتی که شاید در این پست به کارببریم رو ما قبلا در پست فوق به صورت کامل معرفی نموده ایم و اگر شما پست فوق رو حداقل یک برسی کوتاه نکنید ، احتمالا در این پست بسیاری از واژه ها و مفاهیم برایتان گنگ و پیچیده خواهد بود ، در صورتی که واقعا این مباحث پیچیده و سخت نیستد ولی چون شما در خصوص برخی از مسائل اطلاعات کمی دارید برایتان شاید به نظر کمی پیچیده باشد .

اتوریتی چیست – authority چیست :

اتوریتی در واقع معیاری هست برای سنجش قدرت یک دامنه و یا سایت

همان طور که ما برای هر چیزی یک معیاری برای اندازه گیری داریم ، مثلا برای اندازه گیری ابعاد متر رو داریم ، یا برای اندازه گیری مسافت واحد هایی مثل کیلومتر در ساعت رو داریم برای اندازه گیری قدرت یک دامنه یا قدرت یک صفحه در موتور های جستجو هم ابزارهایی رو داریم قبلا یک ابزار خوب به نام PaGe Rank رو داشتیم .

ولی خوب بعد از این که این معیار از بین رفت به دلایل نامشخص ، یکی از سایت های مهم در این عرصه معیاری به نام اتوریتی رو به وجود آورد ، Authority پس در واقع ابزار جدید و نویینی هست برای اندازه گیری قدرت یک دامنه در موتور های جستجو ، که هر سایتی بسته به یکسری معیار ها ، یک رتبه ای رو توسط این ابزار به دست می آورد ، و همان طور که مثلا برای کیلومتر ابزاری به نام کیلومتر شمار وجود دارد .

ما در بحث مربوط به اتوریتی – Authority – ابزار های آنالیز و چک کننده اتوریتی رو داریم که شما با مراجعه به سایت های مربوط به انالیز اتوریتی (Analez Authority) میتوانید از رتبه سایت تون در این بخش مطلع شوید ، البته لازم به ذکر است برای این که رتبه ای رو به دست بیاورید ، لازم هست که حداقل 1ماه تا 1 سال از ثبت دامنه شما گذشته باشد + در این مدت روی سایتتون فعالیت هایی رو انجام داده باشید . در غیر این صورت رتبه شما به صورت پیشفرض 0 خواهد بود .

authority-type-of

انواع اتوریتی – انواع Authority کدامند ؟

در این بخش از پست (اتوریتی چیست)  :

میخواهیم به انواع مختلف اتوریتی بپردازیم :

انواع اتوریتی رو به میتوانید با کلماتی همچون (Different types of Authority) در مورد آن تحقیق کنید ،

اما شاید جالب باشد بدانید که اتوریتی خود دارای دو نوع اصلی هست که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد :

  • پیج اتوریتی : در خصوص پیچ اتوریتی میتوانیم بگوییم ، پیچ اتوریتی یکی از انواع مهم اتوریتی هست ، که همان طور که قبلا هم گفته بودیم در مقاله (پیچ اتوریتی چیست) به معنای قدرت صفحه نمی باشد . و پیچ اتوریتی به انگلیسی (Page Authority) به صورت ساده معیاری هست برای سنجش قدرت صفحه .
  • دامین اتوریتی : در خصوص دامین اتوریتی هم میتوانیم بگوییم که نوع دیگر اتوریتی ها ، دامین اتوریتی هست که به معنای قدرت دامنه می باشد و به طور خیلی ساده اگر خواهند بخواهند قدرت دامنه ای رو اعلام کنند ، این قدرت رو براساس (Domain Autoritye) اعلام میکنند .
  • لینک اتوریتی : لینک اتوریتی نیز یکی دیگر از جدیدترین معیار های اتوریتی هست که به انگلیسی (Link Authority) به آن گفته میشود . که به معنای قدرت لینک می باشد ، در مباحث مربوط به لینک بیلدینگ و یا بک لنک بیشتر از این واژه استفاده میشود .
  • و…

معنی اتوریتی چیست – معنی واژه authority چیست ؟

در این بخش از مقاله (اتوریتی چیست) میخواهیم به این موضوع بپردازیم که این کلمه چه معنایی دارد :

معنای واژه اتوریتی :  معنی اتوریتی در سئو :

اصلیت کلمه : انگلیسی

کلمه به انگلیسی : Authority

کلمات مترادف انگلیسی : power, authority, might, potency, vigor, sovereignty

کلمه به فارسی : اتوریتی

کلمه به عربی : السلطه

معنی به فارسی : قدرت ، اعتبار ، نفوذ

سایر معانی واژه Authority : سلطه، مرجعیت، اقتدار، توانایی

معنی کلمه در SEO : قدرت و اعتبار

دسته بندی : افزایش فروش سایت