نوشتن عنوان های جذاب در سایت کسب و کار اینترنتی

در این مقاله مدیران وب دات کام به نوشتن عنوان های جذاب در سایت کسب و کار اینترنتی و راهکارهای نوشتن عنوان های جذاب در سایت اشاره خواهیم کرد.

یکی از روش های بسیار مهمی که در کسب و کار اینترنتی تان باید رعایت کنید نوشتن عنوان های جذاب در سایت کسب و کار اینترنتی و فروشگاه اینترنتی تان است که باید برای مقالات و محصولات کسب و کار اینترنتی تان عنوان های جذاب بنویسید زیرا نوشتن عنوان های جذاب انگیزه زیادی را در کاربران برای مطالعه مقاله شما ایجاد خواهد کرد و کاربران زیادی ترغیب خواهند شد تا مقاله سایت کسب وکار اینترنتی شما را مطالعه کنند و در خواندن مقالات دیگر همراه شما باشند و نرخ بازدید سایت کسب و کار اینترنتی شما بالا می رود به این ترتیب روی نتایج ورودی گوگل تاثیر فراوانی دارد.

یکی از بهترین روش های افزایش بازدید سایت و افزایش فروش محصولات و خدمات کسب وکار اینترنتی این است که شما عنوان های جذاب برای معرفی خدمات و محصولات خودتان بنویسید تا کاربران رغبت زیادی برای سفارش محصولات و خدمات شما پیدا کنند.

عنوان مهمترین بخش برای تبلیغات و بازاریابی اینترنتی محصولات و خدمات کسب و کار اینترنتی شماست و زمانی تبلیغات و بازاریابی محصولات و خدمات کسب  کار اینترنتی شما اثر بخش می شود که عنوان های جذاب و اثر بخش برای کاربران سایت تان بنویسید.

اگر عنوان مقالات و محصولات کسب و کار اینترنتی شما جذاب نباشد کاربران انگیزه ای برای خواندن مقاله و توضیحات محصولات و خدمات شما را ندارند شما اگر خودتان باشید قطعا مقاله و پستی را مطالعه می کند که عنوان جذاب داشته باشد و شما را به خواندن بیشتر ترغیب و تشویق می کند.

معیار های نوشتن عنوان های جذاب در سایت کسب و کار اینترنتی

۱ – آیا عنوان بزرگ ترین نیاز و مشکل مشتریان شماست.

۲ – هر گز از عنوان های ابهام‌ برانگیز، خنده‌دار استفاده نکنید.

۳ – در نوشتن عنوان از واژه های قدرتمند استفاده کنید.

۴ – عنوان را به گونه ای بنویسید که مشتری احساس کند واقعا برای او نوشته اید.

۵ – شکل بندی مناسبی برای نوشتن عنوان هایتان داشته باشید.

۶ – عنوان باید به گونه ای باشد که علایق خواننده را تحریک کند.

۷ – عنوان نوشته شما باید واضح و مشخص باشد.

۸ – عنوان نوشته شما باید دقیق و مشخص باشد.

۹ – عنوان نوشته باید برای مخاطب باور کردنی باشد.

تکنیک های مهم در نوشتن عنوان های جذاب در سایت کسب و کار اینترنتی

۱ – سرعت دستیابی به نتایج با محصول و خدمات تان برای مخاطب با آمار و ارقام دقیق مشخص کنید.

۲ – میزان نتایج قابل پیش بینی را با اعداد بنویسید.

۳ – نتایج محصولات و خدمات خودتان با رقبای کسب و کار اینترنتی تان مقایسه کنید.

۴ – نتیجه بدست آمده از محصول و خدمات تان را برای مشتری توضیح دهید.

۵ – نتایج محصولات و خدمات تان را به افراد معروف و سرشناس ربط دهید.

۶ – نتیجه محصول تان را به سوال تبدیل کنید.

۷ – اطلاعات دقیق و مشخصی را برای بیان نتایج ارائه دهید.

۸ – داستانی از موفقیت شخصی خودتان از محصولات و خدمات تان بنویسید.

۹ – نتیجه محصول و خدمات تان را به صورت قبل از استفاده و بعد از استفاده از محصول بنویسید.

۱۰ – روی جدید بودن محصولات و خدمات تان تاکید داشته باشید.

۱۱ – طرز فکر مشتریان کسب و کار اینترنتی تان را زیر سوال ببرید.

۵ راه ساده برای افزایش فروش محصول به صورت آنلاین

آیا آمادگی این را دارید که پس‌اندازتان را بر روی کسب و کار خود سرمایه‌گذاری کنید و تراکنش نقدی خود را افزایش دهید؟ دلایل بسیاری وجود دارد که ممکن است تصمیم بگیرید که فروش محصول خود را افزایش دهید. در این مطلب سعی می‌کنیم تمام کارهایی که سبب دستیابی به چشم‌انداز جدید می‌شود و مشتریان جدیدی را به سمت محصولات شما هدایت می‌کنند را با شما به اشتراک بگذاریم.

راه‌های بسیاری برای افزایش فروش محصول وجود دارند که در ادامه پنج مورد از مهم‌ترین تکنیک‌های عملی که برای افزایش فروش محصول مورد استفاده قرار می‌گیرند را با هم می‌بینیم.

۱) کنترل صحیح پیام فروش محصول

بزرگترین اشتباهی که بسیاری از کارآفرینان خلاق مرتکب آن می‌شوند این است که پیام فروش محصول خود را به جای مشتریان بالقوه خود بر روی فروش متمرکز می‌کنند. بازاریابی و فروش بیشتر بر روی ایجاد ارتباط با افرادی که قصد دارند محصولات تولید شده شما را خریداری کنند تمرکز دارد. برای دستیابی به این هدف نیز لازم است که به زبان مشتریان خود با آن‌ها صحبت کنید و به سوالات‌شان پاسخ دهید تا از این طریق متوجه نقاط قوت و ضعف خود شوید.

ساده‌ترین راه برای پاسخ به این سوال این است که از خود بپرسید که مشتریان در حال حاضر به چه محصولی نیاز دارند و این محصول تا چه اندازه می‌تواند پاسخگوی نیاز مشتریان باشد.

واقع‌بین باشید و به دنبال پاسخ به سوالاتی که احتمال می‌دهید از شما پرسیده شوند نباشید. فیدهای شبکه‌های اجتماعی خود را بررسی کنید و در ارتباط با مشتریان تان تجدید نظر کنید و مسائل واقعی که ممکن است در این راستا از شما سوال شوند را بیابید.

اقدام عملی: برای فروش محصول بیشتر توضیحات مربوط به محصولات خود را طوری ویرایش کنید که به سوالات واقعی مشتری پاسخ دهد.

۲) مدام به افراد یادآوری کنید که شما چیزهایی برای فروش دارید

یکی دیگر از مشکلات فروش محصول ناشی از این است که بسیاری از تولیدکنندگان تصور می‌کنند وقتی یک بار توضیحاتی را در مورد محصولات خود مطرح کردند دیگر نیازی به مطرح کردن آن ندارند و تمام مشتریان بالقوه از خدمات آن‌ها با خبرند.

اما بازاریابان حرفه‌ای محصول خود بارها معرفی می‌کنند. اگر برخی از مخاطبان شما هنوز از پیشنهادات ویژه محصولات شما بی‌اطلاع هستند این موضوع باید به مثابه‌ی زنگ خطری برای شما باشد. یعنی محصول شما هنوز نیاز به بازاریابی بیشتری دارد.

اگر در طول یک سال گذشته محصول جدیدی عرضه کرده‌اید مطمئن باشید که تعدادی از مخاطبان شما از این محصول بی‌اطلاع هستند.

اقدام عملی: برای افزایش فروش محصول خود ایمیل‌هایی به روز در مورد محصولات خود را به طور مرتب به مشتریان خود ارسال کنید.

۳) استفاده از پیام خوشامد و تبریک برای افزایش فروش محصول

لحظه‌ای که یک مشتری وارد سایت شما شده و ایمیل او وارد لیست ایمیل شما می‌شود لحظه‌ای حیاتی برای برند شما محسوب می‌شود. زیرا ممکن است تا آخر عمرش به یکی از مشتریان بالقوه شما تبدیل شود. ممکن است فکر کنید که بهتر است قبل از ارائه پیشنهادی به مخاطبان خود آن‌ها را با مطالب وبلاگتان درگیر کنید. اما موضوع این است که اگر در این لحظه وارد عمل نشوید این فرصت ویژه را از دست می‌دهید.

به یاد داشته باشید که با استفاده از یک صفحه راهنما که هنگام ورود مشتریان به سایت به عنوان هدیه‌ی خوشامدگویی برای مشتریان باز می‌شود می‌توانید استراتژی تاثیر و نفوذ خود و به دنبال آن فروش محصول خود را افزایش دهید. به محض دریافت پیام خوشامدگویی مشتریان به صفحه‌ی تشکری هدایت می‌شوند که برای خرید برخی محصولات می‌توانند از تخفیف ۵ درصدی برخوردار شوند.

استفاده از روش‌های بازاریابی که مشتریان پس از خوشامدگویی و تشکر از حسن انتخابشان به صفحات تخفیف هدایت می‌شوند یکی از روش‌های افزایش فروش محصول است که در این روش مشتری در صورت تمایل می‌تواند بدون نیاز به داشتن کد تخفیف وارد صفحه پرداخت شود.

این روش بازاریابی هر چند ممکن است بسیار پیش پا افتاده به نظر برسد اما می‌تواند میزان فروش شما را ۲ برابر کند و همین باعث فروش محصول شما می‌شود.

اقدام عملی: شناسایی محصولاتی که می‌توانند با تخفیف به مشترکان جدید ارائه شوند و استفاده از صفحه تشکر که می‌تواند پیشنهادات جالبی را به آن‌ها عرضه کند.

۴) از مشتریانی که از محصول شما رضایت دارند بخواهید تا تجربیات خود را به اشتراک بگذارند

هر چند کمک خواستن از مردم ممکن است کار درستی به نظر نرسد اما مسئله اینجاست که ممکن است برخی از مشتریان تمایل داشته باشند که در این کار به شما کمک کنند و شما هم می‌توانید از این فرصت که کاملا به نفع شما هست استفاده کنید.

در شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی یا پست‌های وبلاگ خود از مشتریانتان بخواهید که تجربه‌ی استفاده از محصولات شما را به اشتراک بگذارند. یا حتی آن را توئیت کنند.

این تصاویر باید به این سوال پاسخ دهند که محصول مورد چه تاثیری بر زندگی افراد داشته است.

اقدام عملی: پست وبلاگی، ایمیل یا پست شبکه‌های اجتماعی خود را آپدیت کنید و از مشتریان خود بخواهید تصاویر استفاده از محصول شما را به اشتراک بگذارند.

۵) نفوذ خود را بیشتر کنید

حتی اگر سفارش‌های فراوانی از طرف پایگاه مشتریان خود دریافت کنید نیز لازم است نفوذ خود را در میان مخاطبانتان افزایش دهید تا بتوانید فروش بیشتری داشته باشید.

در طرح یک استراتژی موثر معمولا نحوه استفاده از رسانه‌های مختلف برای دستیابی به نفوذ بیشتر تعیین می‌شود.

به منظور دستیابی به نفوذ بیشتر باید لیستی از رسانه‌هایی که تمایل دارید محصولات شما در آن‌ها دیده شوند تهیه کنید. به عنوان مثال این رسانه‌ها می‌توانند وب‌سایت، وبلاگ، مجله، برنامه‌ی تلویزیونی و یا حتی پادکست باشند که قادرند مشتریانی را برای خرید محصولات شما ایجاد کنند.

برای موفقیت هیچ وقت از این‌که بزرگ فکر کنید نترسید.

این نکته را به یاد داشته باشید که رسانه‌ها کسب‌وکارهایی هستند که از کارشناسان و افراد تاثیرگذار  بهره می‌گیرند تا برای مخاطبان خود تولید محتوا کنند. کافیست نشان دهید که شما متخصص هستید.

یکی از آسان ترین راه‌ها برای این که بتوانید خود را یک متخصص بنامید نیز این است که خالق یک اثر، نویسنده کتاب، و یا بنیانگذار یک شرکت باشید.

اقدام عملی: تهیه‌ی لیستی از رسانه‌هایی که امکان معرفی محصول شما را دارند و تهیه‌ی یک سناریو برای هر یک از آن‌ها.

زیباترین بخش فروش محصول این است که کاملا در اختیار شما قرار دارد. استفاده از این روش‌ها نیز به شما کمک خواهد کرد که مشتریان بالقوه‌ی بیشتری جذب کنید و با توجه به نیازهای مشتریان خود به تولید محصول بپردازید.

دسته بندی : افزایش فروش سایت