کارهای ضروری برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی

در این مقاله به کارهای ضروری برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی که هر مدیر کسب و کار اینترنتی باید این کارهای ضرروی را برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی اش رعایت کند می پردازیم.

قطعا هر مدیر کسب و کاری به دنبال راه هایی است تا بتواند در کسب و کاراش به موفقیت و فروش بالایی دست پیدا کند اما در کسب و کار اینترنتی نیز این امر صادق است هر مدیر کسب و کار اینترنتی نیز به دنبال سود آوری و افزایش فروش است تا بتواند در کسب و کار اینترنتی اش به موفقیت و ثروت دست پیدا کند و معمولا مطابق نتایجی که بنده از کسب و کار اینترنتی بدست آوردم  تقریبا تمامی کسب و کارهای اینترنتی یک سری کارهای ضروری را انجام می دهند آن هم به صورت منظم و مرتب تا در کسب و کار اینترنتی شان موفق شوند و بنده در این مقاله امروز به کارهای ضروری برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی خواهم پرداخت پس تا پایان آن مقاله سایت مدیران وب دات کام همراه من باشید.

به نظر شما کسب و کارهای اینترنتی موفق چه کارهای ضروری انجام میدهند؟

اگر روی کسب و کارهای اینترنتی موفق و پولساز تحقیق و بررسی کنید متوجه یک سری اصول و روش های بسیار خوبی می شوید که تقریبا تمامی مدیران کسب و کارهای اینترنتی بر روی کسب و کار اینترنتی موفق و پولساز خوشان اجرا می کنند به همین دلیل است که اجرای منظم و مرتب کارهای ضرروی بر روی کسب و کار اینترنتی شاهد نتایج خیلی خوبی خواهد بود و به شما هم توصیه میکنم صرفا به این موارد توجه نکنید بلکه با رعایت کردن این اصول در کسب و کار اینترنتی تان توجه تان را به اجرا معطوف کنید.

آیا کارهای ضروری برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی یکسان است ؟

شاید سوال شما یا بسیاری از افراد این است که آیا کارهای ضروری برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی در تمامی کسب و کارهای اینترنتی یکسان است ؟ و پاسخ این است که کارها و فعالیت هایی که در تمام کسب و کارهای اینترنتی موفق و پولساز انجام می شود یکسان است ولی نحوه ی اجرا بسیار مهم و حائظ اهمیت بیشتری است زیرا اولویت بندی کردن کارهای ضروری در کسب و کار اینترنتی و اجرای آنها نیز بسیار مهم است و به شما توصیه می کنم کارهای ضروری موفقیت در کسب و کار اینترنتی تان را اولویت بندی کنید.در این مقاله من طبق اولویت بندی آنها را خدمت تان بیان می کنم.

مهمترین کارهای برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی

۱ – طراحی و راه اندازی وب سایت استاندارد

۲ – سئو و بهینه سازی سایت در موتور های جستجو

۳ – تولید محتوای سئو و منظم در سایت

۴ – انتشار منظم محتوای تولید شده در سایت و اشتراک گذاری آنها

۵ – فعالیت در شبکه های اجتماعی

۶ – نوشتن پست در فروم ها یا انجمن های گفتگو

۷ – ارائه فایل هدیه به کاربران سایت

۸ – جمع آوری ایمیل بازدید کنندگان سایت

۹ – ارسال ایمیل های تبلیغاتی محصولات سایت به کاربران

۱۰ – ارائه کد تخفیف به کاربران

چگونه گاو بنفش ،فروشگاه اینترنتی شما را از خاک بلند می کند؟

مقاله گاو بنفش را مخصوص کسانی نوشته ام که می خواهند فروشگاه آنلاینی را راه اندازی کنند،اما از این می ترسند که با وجود رقیبان گردن کلفت چگونه می توانند موفق شوند!

ابتدا به فایل صوتی زیر گوش دهید و سپس مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

موضوعی که وجود دارد این است که با گذر زمان،برخی از کسب و کارها آنقدر اشباع می شوند که دیگر جایی برای حضور افراد تازه نفس نمی ماند.سایت های زیادی به وجود می آیند،با خدمات مشابه،مطالب مشابه،حتی گاهی اوقات نام دامنه و طراحی سایتشان نیز کاملا شبیه هم است.

چند وقت پیش که داشتم گشتی در اینترنت می زدم شاید حداقل 10 سایت را دیدم که کاملا مشخص بود که همگی از یک نوع قالب استفاده می کنند و همه هم مثل هم و با محتوای تقریبا مشابه.

در چنین شرایطی کاربران اینترنت خسته می شوند و همه ی این سایت ها را کنار می گذارند و در عوض می روند از سایتی استفاده می کنند که قدیمی تر و شناخته شده تر هستند.اما راه حل این مشکل در استفاده از مفهوم گاو بنفش نهفته است.

گاو بنفش چیست؟

با توجه به زندگی شهری روزانه،به ندرت پیش می آید که گاو ببینیم و وقتی که گاوی را ببینیم به شدت توجه مان جلب می شود.اما فرض کنید که به یکباره هزار گاو شبیه هم پیش روی شما قرار بگیرد.از آنجایی که همه ی این گاو ها شبیه هم هستند دیگر هیچ یک به تنهایی نظر شما را جلب نمی کند.و پس از گذشت مدتی بریتان کاملا عادی می شوند.اما اگر بین تمامی این گاوها یک گاو بنفش وجود داشته باشد چی؟

خب قطعا تمام توجه ها به همان گاو بنفش که با بقیه ی گاوها متفاوت است جلب می شود.

اما بذارید مثال های ملموس تری از کاربرد گاو بنفش برایتان بزنم:

  • زمانی که ده ها کارخانه ی تولید کنسرو ماهی و لوبیا در ایران مشغول کار بودند،یک شرکت مبتکر آمد و برای اولین بار،کنسرو های خود را با درب آسان باز شو وارد بازار کرد و خریداران به شدت از محصولات او استقبال کردند،زیرا دیگر مجبور نبودند که برای استفاده ازین محصولات دربازکن همراه خود داشته باشند.
  • زمانی که چندین شرکت تولید پنیر در حال تولید پنیر بودند کسی پیدا شد که روی پنیر های تولیدی اش یک درب پلاستیکی گذاشت که مانع از تبخیر مایع پنیر و در نتیجه باعث شد ماندگاری پنیر زیادتر شود.مشتریان زیادی هم ازین ایده استقبال کردند.

همانطور که متوجه شدید در کسب و کارمان باید دنبال راهی باشیم که بین خودمان و دیگران تفاوت ایجاد کنیم تا به چشم بیایم.به عنوان مثال فست فودی که برای اولین بار به بچه های مشتریانشون بادکنک هدیه می داد.یا رستورانی که برای اولین بار سوپ رایگان را برای تمامی مشتریان خود سرو می کرد.یا مثلا شرکتی خدماتی که از کارمندان زیبا رو،خوش اخلاق و خوش صدا برای ارائه خدماتشون به مشتری استفاده می کنند.

البته چون الان خیلی ها ازین کارها می کنند،این کار ها دیگر چشم گیر نیست و گاو بنفش محسوب نمی شود. اما همین کارهای مهم در حفظ مشتریان قدیمی خیلی موثر است و وقتی که رقیبانی دارید که این کارها را می کنند باید شما هم این کارها را انجام دهید،زیرا انجام همین کارها در هزینه های شرکت برای پیدا کردن مشتریان جدید به شدت صرفه جویی می کند.

گاو بنفش چه کاربردی در فروشگاه‌های اینترنتی دارد؟

کسب و کار و فروش آنلاین هم همین است.ازتون می خواهم که مثالهای بالا را به فضای مجازی و فروشگاه های اینترنتی تعمیم دهید.از بین ده ها فروشگاه آنلاین که همگی شبیه هم هستند کدام یک جلب توجه می کند؟قطعا آن فروشگاهی که متفاوت و بهتر باشد.

این تفاوت در تمام جنبه ها وجود دارد.در بودن سایت در صفحه ی اول گوگل،در نام دامنه،در طراحی سایت،در محتوای سایت،در پاسخ گویی به سوالات و مهمتر از همه در شکل ارائه‌ی محصولات و خدمات.

همچنین مشاهده کنید:  آیا با الگوریتم فروش در فروشگاه های اینترنتی آشنا هستید؟

در مقاله ی ویژگی های نام دامنه ی مناسب به شما آموزش دادم که چگونه نام دامنه ی مناسب و منحصر به فردی را انتخاب کنید.

در ادامه ی این مقاله هم می خواهم بگویم که چطور محصولات و خدمات متفاوتی را در فروشگاه آنلاین خود ارائه دهید!

همیشه از خدماتی استقبال می شود که ارزش گفت وگو را داشته باشند.

به همین دلیل بهتر است هزینه ای که می خواهید صرف تبلیغات بکنید را صرف نوآوری در محصول و خدمات خود کنید تا نسبت به نمونه های مشابه متفاوت و عالی به نظر برسد.(کارخانه ای که کنسرهای خود را با درب آسان باز شو تولید کرد دیگر نیاز به تبلیغات سنگین نداشت،چون محصولش به تنهایی می توانست برایش بازاریابی کند.)

به جای اینکه پول خود را خرج تبلیغات کلیکی کم بازده کنید(تبلیغات کلیکی فقط در شرایط خاصی برای شما مفید است و اغلب مواقع اتلاف هزینه است)خرج کیفیت خدمات خود کنید.مثلا می توانید با همین هزینه که برای تبلیغات در نظر گرفته اید،اطلاعات محصولتان را تولید کنید(این کار همان گاو بنفشی بود که دیجی کالا به وسیله ی آن موفق شد)می توانید ویدیو آموزش استفاده از محصولاتتان را تولید کنید و یا اگر خدمات آموزشی ارائه می کنید می توانید با استفاده از همین پول کیفیت آموزش های خودتان را افزایش دهید.

خدمات خوب که متفاوت از خدمات رقیبان دیگر باشد می تواند باعث موفقیت شما شود.

امروزه آنقدر شبکه های اجتماعی قوی هستند که اگر شما بتوانید محصول خود را که با استراتژی گاو بنفش تولید کرده اید به چند نفر بفروشید همین افرادبه طور ویروسی برای شما بازاریابی می کنند و مشتریان دیگری را برای شما می آورند.همچنین روش های دیگری نیز وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید بدون صرف هزینه های سنگین بازاریابی کنید.(مثل بازاریابی محتوا)

باید بدانید که ارائه ی ده محصول که هر کدام 10 میلیون هزینه دارند خیلی بهتر از این است که یه محصول تهیه کنیم و 90 میلیون خرج تبلیغاتش کنیم.در حالت اول چون شما استراتژی های مختلفی را آزمایش کرده اید شانس موفقیتتان بسیار بیشتر از حالتی است که تمام پول و سرمایه ی خود را به یک محصول خاص اختصاص دهید.

چگونه می توانید گاو بنفش مناسب با فروشگاهتان را بسازید؟

برای تولید گاو بنفش باید بتونید مستقیما با مشتریانتون صحبت کنید و با کمی خلاقیت و استفاده از نظرات و انتقاداتشون گاو بنفش خود را طراحی کنید.
اگر هم که تاکنون فروشگاه اینترنتی نداشته اید و تازه می خواهید یک فروشگاه را راه اندازی کنید کافی است که فروشگاه های رقیبتان را رصد کنید،کم و کاستی های آن ها را پیدا کنید و نظرات و انتقادهای کاربران را تحلیل کنید.

هر وقت که می خواهیم گاو بنفش تولید کنیم باید روی بازار هدف بسیار دقت کنیم.گاو بنفش ما در بازاری موفق می شود که افرادی وجود داشته باشند که حاضر باشند برای محصول و خدمات متفاوت ما پول بدهند.درواقع باید دقت کنیم که در بازارهدف ما افرادی باشند که حوصله ی ما و محصولاتمون را داشته باشند.

 

دسته بندی : افزایش فروش سایت