چگونه از روانشناسی و اهداف فروش برای دو برابر کردن نرخ تبدیل استفاده کنیم (قسمت دوم)

نرخ تبدیل

در قسمت اول این مقاله به ۳ مورد از مواردی که باعث افزایش نرخ تبدیل خواهد شد اشاره کردیم. اثبات اجتماعی، عمل متقابل و تعهد و ثبات این موارد بودند. در ادامه در به معرفی ۳ مورد دیگر خواهیم پرداخت.

۴) قدرت

بر اساس این قانون مردم به نظرات و درک مسئولین و متخصصین بیشتر اعتماد دارند. پزشکان، سیاستمدارن، سایت های تخصصی، افراد مشهور و شرکت ها از این دسته اند.

برای همین نمونه‌هایی نظیر این را در بعضی از سایت ها می بینید.

Authority

سایت Kettle & Fire bone broth از این قانون با آوردن سخنان نویسنده های شناخته شده و دکترها در صفحه اول خود استفاده کرده است.

Kettle & Fire bone broth

چطور از این قانون استفاده کنیم:

توصیفات افراد مشهور و تاثیرگذار را قرار دهید
لوگوی سایت هایی که از شما صحبت کرده اند را در سایت خود قرار دهید
جملات محققان، دکترها و دیگر چهره های تاثیرگذار را درباره محصول خود بیاورید
بریم سراغ مورد بعدی!

۵) تمایل داشتن

این مورد خیلی ساده است، مردم دوست دارند با کسانی ازدواج کنند که دوستشان دارند!

هرچه سایت شما دوست داشتنی تر، جذاب و دوستانه تر باشد مردم بیشتر علاقه به خرید از شما هستند.

ساده است.

به همین دلیل مردم از برندهایی مثل Dollar Shave Club، Chubbies و بقیه برندهایی که جذابیت دارند ارتباط برقرار می کنند.

Chubbies

 

این دشوارترین قانون برای بالا بردن نرخ تبدیل است. در هر حال با تزریق هویت به وب سایت خود، شما نوع خاصی از مشتریان را جذب خواهید کرد که هویت شما واکنش نشان خواهند داد.

و اما قانون آخر …

۶) کمیابی

آیا تا به حال با حراج و یا پیشنهادی مواجه شده اید که اینطور بنویسد: برای مدت محدود!؟

قطعا دیده اید. شما قبلا هم در اینترنت بوده اید. این در عمل قانون کمیابی است.
برای همین است که در برخی از فروشگاه ها آخرین موجودی ها را نمایش می دهند و یا تخفیف های روزانه قرار می دهند.

تخفیف روزانه دیجی کالا

برای اجرای این قانون شما می توانید:

از پیشنهادات زماندار استفاده کنید. این پیشنهادات باید لحظه شمار دارای انقضا داشته باشند.
تخفیف‌های ۲۴ ساعته ارائه دهید.
به مشتریان نمایش دهید چه تعداد از محصول مانده است.

و تمام! این بود ۶ قانون تاثیرگذار برای بالا بردن نرخ تبدیل در وب سایت‌ها که می توانید از آن ها استفاده کنید.

بهترین راه برای بالا بردن نرخ تبدیل تست‌های A/B است که می توانید از طریق آن های تاثیر بهتر قوانین بالا را رصد کنید. من پیشنهاد می کنم که آن را به صورت متفاوت انجام دهید:

تیترها
پیشنهادات
تصاویر
جملات مشتریان
نقدها
سایز دکمه ها، رنگ ها
قالب وب سایت
اگر هفته ای ۱-۲ بار تست A/B انجام دهید در چند ماه شاهد رشد ۲۰-۲۰۰ درصدی نرخ تبدیل خود خواهید بود.

دستاوردهای بسیار مهم و مفیدی از اجرای قوانین ذکر شده به دست خواهید آورد. برید و از آن‌ها استفاده کنید.

چه چیز را باید آنلاین فروخت: ۸ استراتژی برای پیدا کردن اولین کالا (قسمت اول)

برای کارآفرینان جدید، تصمیم به شروع یک کسب و کار آنلاین، هیجان انگیز است اما ورود به این زمینه همچنین می‌تواند ترسناک و هدایت آن دشوار باشد. یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که کارآفرینان حوزه تجارت الکترونیک با آن مواجه هستند این است که چه چیزی را به فروش برسانند.آیا یک محصول تک یا محصولات متعدد باشد که بتواند یک نیچ (niche) – یک اصطلاح بازاریابی مبنی بر ایجاد یک تفاوت به‌خصوص که به خوبی فرق محصول شما با دیگر محصولات در بازار احساس شود. – را در بازار ایجاد کند.

در ادامه ۸ فرصت بالقوه برای کمک به پیدا کردن اولین کالا و یا نیچ شما ارائه شده که هر کدام شامل یک طرز تفکر و رویکرد متفاوت است.

۱- فرصت‌ها را در کلمات کلیدی بیابید

دیگر از کسی پنهان نیست که ترافیک جستجوی بنیادی، یک کانال بازاریابی گسترده است. جستجوی فرصت‌های کلمات کلیدی به‌صورت استراتژیک شامل پیدا کردن یک کالا یا یک نیچ به‌صورت آنلاین بر اساس درخواست‌های که مردم در جستجو استفاده می‌کنند می‌شود و همین‌طور ظرفیت و رقابت در میان آن جستجوها. این رویکرد نسبتاً فنی است و شامل درک قوی از کلمات کلیدی و همچنین مقوله SEO می‌شود. پیدا کردن فرصت‌ها در کلید واژه‌ها می‌تواند یک استراتژی مؤثر در گرفتن ترافیک بنیادی مستحکم در گوگل باشد. این استراتژی می‌تواند بسیار مفید واقع شود اگر از سیستمی را پیاده کنید که محصولات مستقیماً از کارخانه به خرده‌فروشان واگذار کنید که در حاشیه این طرح به دلیل باریک بودن این کانال بازاریابی، استفاده از کانال‌های تبلیغاتی که بابت آن‌ها پول پرداخت کردید را دشوار خواهد کرد.

مثال: زمانی که آندرو یودرین مؤسس سایت eCommercFuel، برای اولین بار وارد حوزه تجارت الکترونیک شد، هدفش راه‌اندازی کسب و کاری بود که بتواند برای او درآمدزایی داشته باشد و او را برای انعطاف‌پذیری بیشتری آماده کند. به خاطر همین موضوع، بقای در این کسب و کار از اشتیاق یک محصول فروخته شده برای او مهم‌تر بود. در نتیجه او یک رویکرد فنی را برای انتخاب یک نیچ برگزید تا احساس این را داشته باشد که از بالاترین شانس‌های موفقیت برخوردار است که بر اساس نیچ خود او می‌باشد که از تحقیق بر روی کلید واژه‌ها انتخاب شده است. آندرو یودرین فرصتی پیدا کرد که رتبه کلمات کلیدی در صنعت تجهیزات ماهیگیری به‌خوبی رادیوهای CB بالا ببرد.

cb_radios

در تصویر بالا می‌توان دید که آندرو یودرین توانسته بود رتبه ۳ گوکل را برای رادیوهای CB اتومبیلی بگیرد.

۲- یک برند جذاب و منحصر به فرد بسازید

در پیش گرفتن راه‌کار ساختن یک برند متفاوت‌تر، از رویکردهای SEO می‌باشد. این راهکار شامل توسعه‌ی یک درک عالی از مشتری، ساختن یک برند منحصر به فرد و خلق یک فضای بی‌نظیر در ذهن مشتری می‌باشد. رویکرد ساختن یک برند می‌تواند بسیار مؤثر باشد اگر حاشیه‌ها کم و رقابت شدید باشد. dbrand کاورهای گوشی، لپ‌تاپ و کنسول‌های بازی تولید می‌کند. آن‌ها توانسته‌اند در مدت کمتر از یک سال برند خود را با ۶۴۰۰۰ طرفدار در فیس‌بوک با استفاده از فرهنگ و شیوه ارتباطی منحصر به فردی که با مشتری خود بنا گذاشته‌اند بسازند. بهره‌برداری از یک الگوی رفتاری فرهنگی و اضافه کردن یک حس شوخ طبعی منحصر به فرد dbrand را به قله این صنعت رسانده است.

برای مثال به این فعل و انفعالات با یکی از مشتری‌هایشان نگاهی بی اندازید:

bwuqu3-caaa6lpt

 

قسمت مهم ساخت یک برند موفق انتخاب یک محصول یا یک کسب و کار است که شما را در مسیری جدید و بی‌همتا قرار دهد. DODOcase سازنده کیف‌های iPad، یک نمونه موفق از خرده‌فروشانی است که این کار را به‌خوبی انجام داده است. آن‌ها یک فضای به‌شدت شلوغ و رقابتی را اداره می‌کنند در حالی که کیف‌ها و کاورهایشان دست‌ساز هستند و از شیوه‌های سنتی صنعت صحافی در شهر سانفرانسیسکو استفاده می‌کنند. و اگر این چیزی هست که شما می‌خواهید می‌توانید از آن‌ها خرید کنید!

۳- نقطه درد مشتری‌های خود را شناسایی کنید

شناختن نقطه دردهای مشتریان همیشه می‌تواند بهترین راه برای فروش است. اگر سردرد به آدم‌ها صدمه نمی‌زد، Tylenol هیچ‌وقت به این نوع کسب و کار تبدیل نمی‌شد. درد یک مشتری الزاماً دردهای فیزیکی نیستند و می‌توانند حتی تجربه‌های ضعیف و خسته‌کننده نیز به‌حساب بیاید.

مثال: کمپانی Pro Teeth Guard دردی که مردم از دندان قروچه کردن می‌گیرند درک کرده است!!! نه تنها از بعد فیزیکی بلکه حتی اگر این عمل مداوم باشد می‌تواند در طول زمان منجر به هزینه‌های گزاف دندانپزشکی شود. دانستن این موضوع  که دندان قروچه کردن نقطه دردی است که بسیاری از مردم به دنبال راه‌حلی برای آن هستند و با رضایت کامل بابت آن پول می‌پردازند. این موضوع باعث شد که این کمپانی محافظ‌های حرفه‌ای دندان را بسازد. این شرکت Pro Teeth Guard یا همان محافظ حرفه‌ای دندان می‌سازد که حالت گیرنده هستند و از دندان قروچه کردن هنگام خواب جلوگیری می‌کند.

istock_000004073246small

۴- علاقه‌مندی‌های مشتری را شناسایی کنید

تقریباً به‌خوبی، شاید بهتر از برطرف کردن نقطه درد مشتری، ارائه خدمات بر اساس شور و اشتیاق یک مشتری می‌باشد. وقتی مشتریان نسبت به چیزی اشتیاق داشته باشند، معمولاً پول بیشتری نیز خرج خواهند کرد. گلف بازان بدنامانی هستند که حاضرند هزاران دلار خرج کنند که امتیاز خود را پایین بیاورند حتی اگر منجر به سکته شود. مزایای بیشتر می‌تواند تعامل عمیق‌تر و وفاداری نسبت به برند شما را در برداشته باشد چنانکه مشتریان پور شور عموماً در صنعت و فرآیند خرید بیشتر درگیر هستند.

مثال: Black Milk Clothing در سال ۲۰۰۹ با توجه به فرصت‌ها و علاقه‌مندی‌ها در حوزه لباس‌های زنانه کار خود را آغاز کرد. امروز Black Milk یک کمپانی مولتی میلیاردر است که بیش از ۱۵۰ کارمند دارد و محصولاتش را به سراسر دنیا توزیع می‌کند. آن‌ها کارشان را روی اینترنت با طراحی خاص خود که به علاقه‌مندی‌های بینندگان و مشتریان از طیف وسیعی از فضاها توجه دارد، به‌خوبی انجام می‌دهند.

photo_2016-11-09_12-35-02

دسته بندی : افزایش فروش سایت