چطور ثروتمند شویم سوالی است که ذهن خیلیها را مشغول میکند و عده ای فقط جواب آن را پیدا میکنند و عده ی کمتری آن را به اجرا میزیرند تا ثرمتمند شوند…
خوب مقالمو با یک مثال شروع میکنم:
خورشید در چه صورتی میسوزاند؟؟؟ در صورتی که با ذره بین فوکوس کند رو یک نقطه …
پس من از شما میخواهم فوکوس کنید تا ثروتمند شوید، اما روی چی؟؟؟ روی یک هدف… آن هدف چیست ؟؟ آن هدف کاری است که شما در حال انجام دادن آن هستید یا قرار است که انجام دهید تا ثروتمند شوید.

سادگی در کنار پیچیدگی:

به همین سادگی … اما این سادگی راحت نیست !!!!
چرا؟؟ چون دردسر های زیادی رو پیش رو دارین و روزهای سختی رو باید سپری کنید تا تازه شکست بخورید !!!!
بعد از این که شکست خوردید ادامه میدید و باز شکست میخورید ، این همان نقطه ای است که اکثر افراد دست میکشند و دیگر ادامه نمیدهند.
اما شما جزه اون دسته از افراد نیستید ، شما قرار است از این مسیر بگذرید تا به ثروت برسید …

فراموش کردن آرزوی اشتباه:

از شما میخواهم همین حالا با اون ارزوی یک شبه به ثروت رسیدن را فراموش کنید و رویای جدید رو تو ذهنتون تصور کنید!!!!
آرزوی قبلیه شما با رویای جدید شما فرق زیادی دارد ، آرزوی قبلی راه آسونی برای رسیدن به ثروت نشون میداد که هیچوقت این اتفاق نمیافتاد اما رویای جدید مسیر خیلی سختی و نه چندان زودی رو به شما نشون میده اما حتما اتفاق میفته!!!
من به شما قول میدهم اگر پای رویای خودتون وایسید به ثروت میرسید …
خوب قرار شد ما رو یک کار (هدف) فوکوس کنیم تا به ثروت برسیم!!

وظیفه ما در راه ثروتمند شدن چیست؟

اولین وظیفه ما این هست که یک کار را انتخاب کنیم تا روی آن فوکوس کنیم.
اما آن کار باید چند ویژگی داشته باشد:
۱٫عاشقش باشید
۲٫یا دسته کم دوستش داشته باشید!!
پیدا کردن هدف یک زمانی رواز ما میگیره و خیلی هم راحت نیست اما خیلی مهمه!!!
آقای برایان تریسی میگه پیدا کردن هدف زندگی یکی از سخترین کارهایی که ما باید انجام بدیم!!
من دوسوال میگم تا راحتتر کار و هدف مورد علاقتون رو پیدا کنید تا فوکوس کردن روی آن به ثروت برسید …
۱٫تصور کنید که اگر همه کارهای جهان رایگان بود حاضر به انجام چه کاری بودید؟
اگر با پرسش این سوال به جواب مورد علاقتان رسیدید که بهتون تبریک میگم اما اگه موفق نشدید اصلا نا امید نشوید به سوال دو مراجعه کنید
۲٫اگر دور از جون فقط ۶ماه زنده بودید و از این موضوع خبر داشتید حاضر به انجام چه کاری بودید؟
جواب هرچی هست کار مورد علاقه شما همان است و با فوکوس کردن روی آن میتوانید به ثروت برسید.
اگر با پرسش به این سوال به جواب نرسیدید زمان بگزارید و حتما به جواب مورد علاقتان میرسید.
بعد از انتخاب کار مورد علاقه در حال انجام آن کار بودید که در بخش بعدی برای ادامه کارتان مطلب کافی قرار دادیم و اگر در حال انجام کار مورد علاقتان نیستید باید شروع کنید!!!

قبل از شروع باید یک برنامه داشته باشید:

اول که انتخاب کردیم شغل مورد علاقمون رو این خودش مسیر موفقیت ما رو تا ثروت رو تضمین میکنه!!
خوب بعد باید انقدر پیشرفت کنیم تو اون شغل تا به ۲۰% ادمهای اول اون کار برسیم، اون موقع به اون ثروت مورد علاقمون میرسیم!!
اینجاست که میگم سادس!!
اما خیلی سخته!!
چرا سادس؟ چون اونایی که تو ۲۰% اول هستند یا کارشون رو خیلی خوب انجام نمیدن که شما با انجام دادن کار خوب میتونی از اونا جلو بزنی و اونایی که کارشون رو خوب انجام میدن یادشون نیست که باید بروز بشن و یک کار رو سالهاست دارن انجام میدن و همون جایی که هستن ثابت اند و پیشرفتی ندارن اما شما با پیشرفت روزانه بعد مدتی (که زود نیست) میتونی از اونا هم جلو بزنید!!
خوب حالا موقش شروع کنی!!
شروع به چی ؟
به کار مورد علاقتان !!!
از کجا ؟ از هرجایی که میتونی !!
از شاگردی ، از کارگری ، از یک مغازه کوچیک ، از یک بنر کوچک سر کوچه!!!
از چی استفاده کنیم ؟ از هر چی که داری !!!
کمک گرفتن از خانواده، استاد دانشگاه، کسی که باهاش ارتباط داریم و آدم موفقیه تو کار خودش.
چی کار بکنیم؟
هر کاری میتونی بکن!!!
این که چه کاری بکنی بهتره رو میتونی از ادمهای موفق کمک بگیری !!!
مهم اینه شروع کنی !!
صبر نکن تا کامل بشی تا شروع کنی شروت کن تا کامل بشی…
اگه شروع کردی که بزودی شروع به پیشرفت میکنی و به ثروت نزدیک و نزدیکتر میشی، اگر شروع نکنی منتظر فردا باشی و منتظر باشی کامل بشی ، میشی مثل دوستای عزیز که همون تو زندگیامون داریم سالهاست میخوان یک کاری رو بکنن که شانس به ثروت رسیدن هم خیلی در انها هست.
دوستان عزیز این مقاله خیلی خلاصه بود و هدف از ان این بود که مسیر موفقیت به ثروت رو به شما نشون بده تا از مشغله ذهنی در بیاید و راه رو بدست بیارید مقاله های کاملتری رو در سایت قرار دادیم که انشا … بعد از این که شروع کردین انهارو هم پیگیر بشید و بخونید فقط اگه شروع نکردید اونارو نخونید چون چیزه جدیدی نداره و به درده کسی که راه رو داره و شروع نکرده نمیخوره!!!

چیکار کنیم همیشه مشتری داشته باشیم؟ فراینده فروش

فراینده فروش(فست فوت)
فراینده فروش به خدمات ویژه ی بیشتر از قیمت محصول و خدمات به مشتری گفته میشه. آقا یعنی چی؟ تصور کنید به فست فوتی میروید و ساندویچی سفارش میدهید و طبق روال هر فست فوتی شما هزینه آنرا اول حساب میکنید و بعد غذا را تحویل میگیرید و میل میکنید ، پس از چند دقیقه هم آنجا را ترک میکنید.
چند روز بعد که تصمیم گرفتید به فست فوت برید با دوست خود مشورت میکنیدکه به فست فوت قبلی بروید یا مجموعه جدیدی را امتحان کنید، دوست شما هم میگوید که یک فست فوت جدید را پیدا کرده که تازه تاسیس شده.
شما به آنجا میروید ومثل فست فوت قبلی هزینه غذای خودتان را حساب میکنید و تحویل میگیرید و پس از میل کردن از آنجا میرید.
با این فرض که هر دو فست فوت غذای عالی به همراه قیمت مناسب را داشتند یک سوالی را میپرسم: دفعه بعدی که خواستید به فست فوت بروید به کدام یک از این مجموعه ها میرید؟؟
اگر این دو فست فوت کیفیت شان به یک اندازه باشد خیلی سخت میشود انتخاب کرد که دفعه بعد شما به کدام از این فست فوت ها میروید، شما با وسواس زیاد کیفیت یک فست فوت را از آن فست فوت دیگر بهتر میبینید و دفعه بعد به آنجا میروید.
حال تصور کنید به یک فست فوت جدید میروید وهمان غذا ها را با همان قیمت سفارش میدهید، اما این بار یک نوع سالاد را با صلیقه شما به شما رایگان اضافه میدهند. این فست فوت هم مثل فست فوتهای قبل همان کیفیت و قیمت را داشت با این تفاوت که این بار یک سالاد را به شما اضافه تر رایگان داده !!!
اکنون سوال بالا را دوباره میپرسم، شما دفعه بعد به همراه دوست خود به کدام فست فوت میروید؟؟ اگر کیفیت تمام این فست فوت ها یکی باشد به سرواغ آن فست فوتی میروید که سالاد رایگان میدهد.
به این خدمات بیشتر، فرایند فروش گفته میشود.
فست فوت یک مثال ساده ای بود که میتوانستم از فراینده فروش بزنم ، در هر شغلی به همین ترتیب است، اگر فراتر از قیمت خدمات و محصول ارائه دهید بی شک متمایزمیشوید و افزایش فروش خواهید داشت.
امروزه به علت افزایش رقبا در هر شغلی احتمال این که مشتری دفعه بعد از شما خرید کند خیلی کمتر از گذشته شده است، و به همین دلیل هم احتمال اینکه مشتری خود را به خاطر بوجود آمدن یک رقیب سخت از دست بدهید خیلی بیشتر از قبل شده است. با فرایند فروش میتوانیم جذب و حفظ مشتری بیشتری داشته باشیم.
امروزه تمام کسب وکارها استاندارد لازم برای ارائه یک محصول و خدمات خوب را دارند، خیلی سخت بتونیم یکی را از یکی دیگه بهتر تشخیص بدیم، اما نکته مثبت این هست که اکثر کسب وکارها به اندازه قیمتی که دریافت میکنند خدمات ارائه میدهند این موضوع فرصت مناسبی هست برای پیشرفت در کسب وکار خودمون.
بین رقبایی که همه به اندازه قیمتی که دریافت میکنند خدمات ارائه میدهند اگر فراینده فروش را به خوبی انجام بدیم چقدر میتونیم افزایش فروش داشته باشیم.
چطور از فراینده فروش استفاده کنیم؟
برای استفاده از فراینده فروش باید میزان خدماتی که در مقابل مبلغی را که دریافت میکنید را زیر نظر بگیرید تا در مرحله اول خیلی مناسب باشد تا رضایت مشتری را کامل بدست بیارید.
در مرحله دوم خدماتی که رقبای شما در مقابل قیمتی که میدهند را زیر نظر بگیرید، ببینید آنها چه خدماتی را در مقابل قیمتی که دریافت میکنند ارائه میدهند.
در مرحله سوم با در نظر گرفتن دو مرحله اول یک خدمات یا محصولی را به طور رایگان به مشتری بدهید.
نکته: خیلی اهمیت دارد که چه خدمات و محصولی را به طور رایگان به مشتری رایگان ارائه میدهید!!!
برای اینکه مطمین شویم فراینده فروشی که به مشتری ارائه میدهیم برای آنها اهمیت دارد میتوانیم دو سوال را از خود بپرسیم؟
سوال اول: آیا این فراینده فروش (محصول و خدماتی ) که برای مشتری در نظر گرفتم برای مشتری اهمیتی دارد یا نه؟
سوال دوم: آیا این فراینده فروشی که در نظر گرفته ایم ارزش این را داردکه مشتری به خاطر آن بار بعدی از بین رقبا مارا انتخاب کند و از مجموعه ما خرید کند؟
اگر جوابه هر دو سوال بالا مثبت بود فراینده فروش خوبی را انتخاب کردید و با ارائه رایگان این محصولات و خدمات افزایش فروش خواهید داشت. (البته اگر تمام اصول مهم کسب و کار را رعایت کرده باشید)
بازخورد: بعد از این که فرایند فروش را انجام دادید اگر افزایش فروش نداشتید و مورد علاقه مشتریان قرار، میتوانید فراینده فروش دیگری را انتخاب کنید و برای این کار از پرس و جو مشتریان میتوانید استفاده کنید .
انقدر فراینده فروش خود را تغییر دهید تا به افزایش فروش برسید.

دسته بندی : افزایش فروش سایت