رتبه الکسا چیست ؟

رتبه الکسا میزان محبوبیت سایت شما نسبت به سایت های رقبا می باشد . رتبه سایت یک مقیاس و میزان نسبی است که با افزایش میزان ترافیک سایت سبب افزایش رتبه سایت می گردد و هر چه میزان ترافیک سایت های رقبا کمتر باشد سبب افزایش رتبه در سایت مورد نظر می گردد .

چگونه الکسا اطلاعات خود را دریافت می نماید ؟

الکسا یک مجموعه از اطلاعات را به طور کاملا” وسیع و بزرگ دارد به گونه ای که این اطلاعات چیزی جز کاربران اینترنتی نیستند ، بنابراین با این حجم اطلاعات انبوه الکسا برآورد می نماید که هر کدام از سایت ها چه میزان کاربر به عنوان بازدید کننده می تواند داشته باشد .محاسبه ای که بدین صورت الکسا انجام می دهد بسیار پیچیده و مهم می باشد زیرا الکسا در این حالت تمام هرز نامه ها و تعصبات و ترافیک های جعلی را شناسایی می نماید .

چگونه الکسا وب سایت ها را رتبه بندی می نماید ؟

الکسا هر روز میزان بازدیدکنندگان سایت های مختلف را در طی یک روز برآورد می نماید و پس از آن نیز میزان بازدید کنندگان در طی ۳ ماه گذشته را بررسی می نماید و با این اطلاعات به دست آمده هر سایت که دارای بیشترین میزان بازدیدکنندگان در طی یک روز و در طی ۳ ماه گذشته است دارای بیشترین رتبه می گردد و سایتی که کمترنی میزان رتبه را داشته باشد دارای رتبه ۳۰ میلیون می باشد و در صورتی که هیچ شخصی در طی ۳ ماه از سایت ها بازدیدی نداشته باشد آن سایت هیچ رتبه ای نخواهد داشت .

رتبه الکسا چیست و چه اهمیتی دارد ؟

مردم معمولا رتبه بندی و اعداد را دوست دارند و می خواهند همه چیز را با هم مقایسه کنند و برتری آن ها نسبت به هم را بدانند . وب سایت ها هم از این قاعده مستثنی نیستند .مدیران وب سایت ها علاقه دارند تا رتبه سایت خود نسبت به سایر سایت ها را بدانند بنابراین برای این مقایسه و رتبه بندی از اعداد استفاده می کنند و به آن رتبه بندی الکسا می گویند .

رتبه الکسا یک شاخص اندازه گیری می باشد و وب سایت ها را بر اساس شاخص های تعریف شده ای رتبه بندی می کند و همانند هر شاخص اندازه گیری کامل و دقیق نیست و نقص های مربوط به خود را دارد .

الکسا در سال 1996 توسط شرکتی به نام amazon.com تاسیس شد که این شرکت تصمیم گرفت وب سایت ها را براساس محبوبیت و کارکرد آن و درواقع تعداد بازدیدها و ترافیک سایت ها آن ها را رتبه بندی کند .

وب سایت هایی که ویژگی های برترو بازدید بیشتری دارند در رتبه های اولیه الکسا نشان داده می شوند که همین باعث افزایش ارزش تجاری آن ها شده است .

با نصب نوارابزار یا همان تولبار الکسا بر روی سیستم توسط کاربران رتبه الکسای سایت هایی که کاربران به آن وارد می شوند بهبود میابد .در واقع از این طریق آن ها علاوه بر آن که رتبه الکسای سایت ها را به راحتی و بدون اتلاف وقت می بینند باعث بهبود رتبه الکسا آن ها نیز می شوند .

با این حال نوارابزار الکسا را نمی توان بر روی مرورگرهای گوشی موبایل نصب کرد وهمین یک نقص محسوب می شود .اما برای رفع این ایراد و نقص اپلیکیشن های رتبه بندی الکسا هم برای گوشی های اندروید و هم برای ios طراحی شده است و با نصب این برنامه ها می توان رتبه الکسای سایت های مختلف را فهمید و به رتبه بندی بهترآن ها کمک کرد .

 الکسا وب سایت ها رابه رقابت و چالش کشیده و همین باعث شده است تا اکثر سایت ها برای داشتن رتبه الکسای بهتر، بهترین خدمات را ارائه کنند که این هم به نفع خود سایت و هم کاربران می باشد . زیرا همان طور که گفته شد سایت ها با رتبه های برتر از نظر تجاری ارزشمندند و میتوانند با دریافت مبلغی برای دیگر سایت ها و یا کسب و کار ها تبلیغات انجام دهند .

رتبه الکسا یک شاخص دقیق نیست زیرا میتوان ترافیک آن را خریداری کرد و با استفاده از یک دسته ترافیک خریداری شده به سرعت باعث رتبه سایت را ارتقا داد .

شاید امروزه بیشتر متخصصان به دلیل ایجاد ترافیک مصنوعی و تقلب در تعداد بازدید سایت به رتبه الکسا توجه نکنند اما باز هم مردم عادی و بیشتر کسب و کارها برای تبلیغ و تبادلات خود به رتبه الکسا سایت ها توجه خاصی دارند .

الکسا چیست و چگونه رتبه الکسا را افزایش دهیم؟

الکسا چیست؟ و چطور رتبه الکسا را بالا ببریم؟ این سوالی است که تقریبا تمام کسانی که وبسایتی رسمی برای خود دارند. همیشه در فکرشان است. آیا با بالا رفتن الکسا بازدید هم بالا میرود؟ آیا برای عضویت در الکسا باید پول پرداخت کنیم؟ آیا . . . .؟

حتما تا به حال شده که در گوگل سرچ کردید . و حتما شده که الویت بندی سایت ها را مشاهده کنید. در یک جمله ساده الکسا را چنین می توان تعریف کرد: الکسا سایت ها را رتبه بندی می کند و اولیت آنها را از بیشترین رتبه به کمترین رتبه به اشتراک می گذارد.

الکسا

اگر شما صاحب وبسایت یا وبلاگ باشید. حتما کنجکاو خواهید بود که چگونه رتبه کشوری و جهانی سایتتان را افزایش دهید؟ به همین خاطر ما این مقاله را آماده کرده ایم تا شما بتوانید رتبه ی سایتتان را افزایش دهید. پس تاپایان با ما همراه باشید.

شما برای اینکه رتبه ی خود را افزایش دهید باید به ترتیب کار های زیر را انجام دهید:

۱- از تولبار اختصاصی سایت الکسااستفاده کنید و آن را در اختیار دیگران قرار دهید تا آنها هم از آن استفاده نمایند.

۲- از ویجت الکسا برای سایت خود اسفاده کنید.

۳- از رتبه دهنده های اتوماتیک برای سایت یا وبلاگ خود به هیچ وجه استفاده نکنید.

۴- سعی کنید در بازه ی زمانی ثابت به وبسایت خود پست گذاشته و آن را آپدیت نمایید. حداکثر هفته ای ۴ بار باید سایت بروز گردد.

۵- به هیچ وجه از قالب ها و پوسته های آماده استفاده نکنید و این کار را برای یک فرد متخصص بسپارید تا یک سایت با سئو استاندارد برای شما بسازد.

۶- در هر پست که کلمات کلیدی به سایت می گذارید سعی کنید از نرم افزار یا سایت هایی مانند گوگل آنالیز برای اینکار استفاده نمایید.

در بالا مواردی ذکر گردید که اگر آنها را رعایت نمایید حتما در بازدید و رتبه سایتتان موثر خواهد بود.

راستی اگر بخواید بدونید یه سایت از بازدید واقعی برخوردار هست می تونید آدرس سایت رو در بخش بررسی و جستجوی صفحه نخست الکسا وارد کنید. بخش های مختلفی در صفحه نتیجه تحلیل وبسایت برای شما نمایش داده می شود. در ابتدا نمودار رتبه سایت در بین سایت های دنیا است . این بخش در تصویر زیر برای شما عزیزان نشان داده شده است که رتبه غول جستجوی جهان مورد بررسی قرار گرفته است ، که در بین سایت های دنیا در رتبه نخست قرار گرفته است . در تصویر دیگر هم موقعیت الکسای سایت زوم تک در بین سایت های دنیای مورد بررسی قرار گرفته است که در این تاریخ در رتبه ۱۲۶ هزارمین سایت دنیا قرار دارد.

 

 

 

سپس اطلاعاتی از رتبه سایت در کلمات جستجوی سایت در موتور های جستجو برای شما ارائه می شود ، نکته مهمی که در بررسی و تحلیل بازدید واقعی سایت مهم هست ، قسمتی هست که کاربران سایت پس از سایت های دیگر وارد سایت مورد نظر شدند ، امروز با وجود سایت های ارائه دهنده پاپ آپ و بازدید های غیر واقعی باعث شده برخی از مردم نسبت به بازدید سایت ها مطمئن نباشند ، بخش ویژه الکسا این مورد رو برای شما واضح تر می کند ، قسمتی که در تصویر زیر قابل مشاهده است ، نشون میده کاربران سایت مورد نظر پس  از چه سایت هایی وارد سایت مورد نظر شده اند ، اگر در لیست سایت ها دامنه های پاپ آپ و افزایش رنک مجازی رو مشاهده کردید مطئن شوید که سایت مورد نظر به کمک این ابزار غیر واقعی بازدید های غیر واقعی رو برای سایتشون بدست آوردند که هیچ ارزشی برای تبلیغات  ندارند. اگر به تصویر زیر توجه کنید ، اغلب کاربران سایت زوم تک پس از بعد از گوگل , زومیت ,  دیجی کالا ، سرزمین دانلود ، موبایل دات آی آر و … وارد سایت زوم تک شده اند.

 

 

بخش دیگری که اطلاعات مفیدی رو در اختیار شما قرار میده ، قسمتی هست که کلید واژه هایی که کاربر توسط موتور های جستجو وارد سایت شدند رو برای شما نشون میده ، یعنی اغلب کاربرانی که از موتور های جستجو وارد این سایت می شود با این کلید واژه ها وارد سایت شدند. برای اطلاعات بیشتر تصویر زیر رو مشاهده کنید. که کلید واژه های سایت زوم تک مورد بررسی قرار گرفته است.

 

دسته بندی : افزایش فروش سایت