پیج آتوریتی چیست؟

پیج آتوریتی یک الگوریتم برای سنجش سایت و وبلاگ شما میباشد که میزان قدرت صفحه و دامنه و زیر دامنه های شما رو به نمایش میگذارد الگوریتمی که محاسبش را سایت موز دات کام تعیین کرده است
اکتور Page Authority براساس داده‌هایی از Mozscape ایندکس و از داده‌هایی مثل تعداد بک لینک ،MozRank ، MozTrust و ده‌ها فاکتور دیگر تعیین می‌شود.این فاکتور یک مدل ماشینی برای فهمیدن و پیش بینی و یا یافتن الگوریتمی که بهترین ارتباط را با رتبه بندی هزاران نتایج جستجو دارد استفاده می‌شود.

پیج رنک یا پیج آتوریتی؟

همونطور که وبمستران عزیز میدانند پروسه اپدیت شدن پیج رنک گوگل بسیار زمان بر است و وبمستر نمیتواند برای مثال یک ماه صبر کند تا ببیند وبش در چه جایگاهی قرار دارد و برای بهبودش باید چه کارهایی انجام دهد یا بطور کلی راه هایی که رفته جواب داده یا نه

با این توصیف به نظر پیج آتوریتیمیتواند با اؤدیت های خوب و منظم خود کمک بهتری به وبمستران جهت ارزیبای سایت خود یا سایتی که میخواهند برای لینک گیری استفاده کنند باشد

امتیاز بندی صفحات مشابه مدل اتمی شرودینگر:

آتوریتی یک معیار میباشد که وب ها را از 1 تا 100 امتیاز بندی میکند و از این جهت به مدل اتمی شرودینگر شباهت دارد که پیشرفت از رتبه 50 به 60 سخت تر از آمدن از رتبه 20 به 30 میباشد

قدرت صفحه از چه طریقی پیدا می‌شود؟

در قدرت صفحه ده‌ها فاکتور سئو و بازاریابی آنلاین از سراسر وب گنجانده شده است.
شما برای محاسبه مقدار قدرت صفحه از سایت Open Site Explorer و moonsy.comیا از نوار ابزار رایگان MozBar استفاده کنید.کمپانی موز همه فاکتورهای سنجش قدرت آنالیزهای خود را در ابزاری به نام Mozscape API گنجانده است.

Domain Authority یا قدرت دامنه چیست؟

Domain Authority یا قدرت دامین ملاک سنجش سایت ها در نتایج موتورهای جستجوگر ارائه داده است. از قدرت دامنه برای مقایسه یک سایت با سایت های دیگر و یا برای پیگیری قدرت سایت خودتان می‌توان بارها استفاده کرد. با ترکیب همه لینک‌هایی که به ریشه (صفحه اصلی) سایت لینک شده‌اند و تعداد همه لینک‌ها و چندین فاکتور دیگر در یک مقدار به نام قدرت دامنه.

قدرت دامین یک مقدار متریک است که الگوریتم محاسبش را سایت موز دات کام تعیین کرده است و عملکرداین فاکتور شبیه به پیج رنک سایت گوگل در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر است.

امروزه که گوگل آپدیت رنک خود را دیر به دیر انجام می دهد Domain Authority بهترین فاکتوری است که می شود برای پیش بینی نحوه رتبه بندی سایت‌ها در نتایج موتورهای جستجوگر استفاده کرد.

نحوه امتیاز بندی Domain Authority

در Domain Authority مقدار عددی امتیاز بین ۰ تا ۱۰۰ می باشد. هر چه مقدار قدرت دامنه شما به ۱۰۰ نزدیکتر باشد بهتر است. پیشرفت از رتبه ۲۰ به ۳۰ خیلی آسانتر از پیشرفت از رتبه ۷۰ به ۸۰ است.

چگونه قدرت دامین را بهبود بخشیم؟

برخلاف فاکتورهای دیگر سئو ، قدرت دامین به سختی به صورت مستقیم میتوان تغییرش داد. قدرت دامین از فاکتورهای مختلفی تشکیل شده است که هرکدام تاثیری در رتبه قدرت دامین دارند. از آنجا که گوگل فاکتورهای بسیاری در حساب یک سایت بکار میگیرد، یک فاکتور قدرت دامین باید فاکتورهای زیادی را شامل شود، که چنین هم هست.
بهترین راه برای بهبود قدرت دامین سایت، بهبود سئو کلی سایت می‌باشد. به خصوص، لینک های ورودی به سایت تان از سایتهایی با رنک گوگل زیاد. با گرفتن لینک از صفحات مناسب این فاکتور را بهبود بخشید.

دسته بندی : افزایش فروش سایت