اگر هنوز تصمیم نگرفته اید که طراحی سایت یا همان راه اندازی وب سایت بدرد شما می خورد یا خیر، این نوشته همان چیزی است که باید آن را مطالعه کنید.

من منوچهر داداشی هستم و در این نوشته ۹ دلیل خواهم آورد که شما را برای راه اندازی وب سایت خود مجاب کند. این ۹ دلیل محکم شما را برای ساخت اولین وب سایت اینترنتیتان مصمم خواهد کرد. پس با من در ادامه این نوشته همراه باشید.

۹ دلیل قانع کننده که تصمیم شما را برای ساخت سایت قطعی خواهد کرد:

1. طراحی سایت دیگر یک کار تجملاتی برای تجارت شما نیست.

اگر چند سال به عقب بر می گشتیم، شما هرگز چنین نوشته ای را در سایت ما نمی خواندید. تا یکی دو سال گذشته در کشور ما ایران سرعت اینترنت بسیار پایین بود و دسترسی مردم کشورمان به اینترنت بسیار کند و بی کیفیت بود و طراحی سایت کمک زیادی به گسترش تجارت شما نمی کرد. همچنین تکنولوژی وب در سال های گذشته به صورت انقلابی رشد کرده است و کاربران توسط دستگاه های تلفن همراه، تبلت و کامپیوتر های رو میزی به اینترنت دسترسی دارند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید ۷۰ درصد از کاربران اینترنت خاورمیانه در کشور ما قرار دارند. این یعنی کاربرانی که در محیط اینترنت دنبال شما می گردند هر روز در حال افزایش هستند. اکنون تجارت هایی هستند که ۱۰۰ درصد از مشتریان خود را از طریق اینترنت جذب می کنند و اساس تجارتشان بر پایه اینترنت است. اکنون طراحی سایت اینترنتی مناسب و به روز پایه ای برای اعتبارسنجی تجارت ها است. به بیانی کوتاه طراحی سایت اعتبار تجاری شما را بالا می برد و اعتماد مشتریانتان را جلب می کند و نداشتن آن به شما ضربه می زند.

2. هزینه تبلیغات در اینترنت بسیار ارزان تر از روش های دیگر تبلیغات است

شما با حضور در اینترنت به یک روش تبلیغاتی بسیار ارزان دسترسی پیدا خواهید کرد. روشی که در کنار ارزان بودنش، میزان بازخورد و موفقیت در آن کاملا قابل اندازه گیری است. یعنی شما به راحتی می توانید با هر بودجه ای تبلیغات خود را در اینترنت آغاز کنید و همزمان بازخوردی که از آن می گیرید را با اعداد و ارقام دقیق اندازه بگیرید. طراحی سایت اولین قدم برای شروع تبلیغات اینترنتی است. وب سایت شما، پایگاه شما در محیط اینترنت است. شما می توانید کالاها و خدمات خود را در سایت خود معرفی کنید و سپس با تبلیغات در سایت های دیگر مشتریان را به سایت خود بکشانید. به این نکته توجه کنید که فاصله همه کاربران اینترنت با وب سایت شما به اندازه یک کلیک است. با طراحی سایت شما شرایط را برای ایجاد کانال فروش خدمات و محصولات خود در محیط اینترنت آماده می کنید.

3. تعداد مشتریان سنتی در حال کمتر شدن و تعداد مشتریان در اینترنت در حال افزایش است

در سال های اخیر بارها شده است که هنگام گفتگو با کسبه و صاحبان مشاغل سنتی از آن ها شنیده ام که می گویند بازار خراب است. و چند سالی است که بازار هر روز از دیروز بدتر است. و از سوی دیگر با کسانی صحبت کرده ام که در محیط اینترنت به فروشی بسیار بالا دست یافته اند. خود من سال ها است که برای خرید کالای دیجیتال در محیط اینترنت گشت زنی می کنم و بارها چنین کالاهایی را در اینترنت خریده ام. یا به تازگی برای یافتن مطب دندانپزشکی در محله ای که زندگی می کنم در اینترنت جستجو کرده ام. اکنون دیگر ماموران خرید سازمان ها و شرکت ها برای خرید مبلمان اداری و لوازم اداری سازمان خود به قدم زدن در کوچه و خیابان نمی پردازند. اکنون چنین خریدهایی از طریق کسب اطلاع در محیط اینترنت انجام می گیرد. با این استدلال باید به شما خبر بدی را بدهم. اگر هنوز با طراحی سایت در محیط اینترنت حضور ندارید، بخش بزرگی از مشتریان را از دست داده اید و هر روز سهم شما از بازار کمتر و کمتر خواهد شد.

نمودار طراحی سایت

خدمات و محصولات شما در همه ۲۴ ساعت شبانه روز در دسترس مشتریان خواهد بود. روزهای تعطیل عمومی نیز در کار نیست.

خوشبختانه یا متاسفانه در تقویم رسمی کشور ما پر است از روزهای تعطیل رسمی. این برای یک دانشجو، دانش آموز یا کارمند بسیار شیرین است. اما شما به عنوان یک کارآفرین یا صاحب تجارت بسیار از این موضوع ضربه می خورید. شما برای تجهیز دفتر کار یا فروشگاه خود هزینه زیادی کرده اید. اما روزهای زیادی باید طعم تلخ تعطیلی رسمی را بچشید. اما بگذارید به این فکر کنیم که تجارت و فروش شما بر پایه یک وب سایت اینترنتی باشد و شما قدم در راه طراحی فروشگاه اینترنتی گذاشته اید. در این حالت وقتی شما خوابید، فروشگاه اینترنتی شما در حال فروش است. مشتریان هر روز هفته در حال پیدا کردن شما و بازدید از کاتالوگ محصولات و خدمات شما هستند. این یعنی شما بیشتر خواهید فروخت.

5.طراحی سایت راهی برای نگهداری مشتریانتان است

لازم نیست توضیح دهم که نگهداری مشتریان قدیمی و معتبر چقدر برای یک تجارت مهم است. اینکه شما با مشتریان گذشته خود در ارتباط بمانید مانند یک جادو تجارت شما را به سود دهی می رساند. اکنون می خواهید بدانید که طراحی سایت شما را چگونه در نگهداری مشتریانتان موفق می کند. شما با طراحی سایت، لیست همه مشتریان خود را در پایگاه داده وب سایتتان نگهداری خواهید کرد. سوابق همه خرید و فروش های آن ها را خواهید داشت. همچنین احتمالا عبارت باشگاه مشتریان به گوش شما خورده است. باشگاه مشتریان بخشی از وب سایت است که برای ارتباط دو طرفه بین شما و مشتریانتان ایجاد می گردد. برای کوتاه نگه داشتن این نوشته از توضیح بیشتر در این مورد صرف نظر می کنم. اما در آینده در مورد روش های حفظ مشتریان از طریق وب سایت توضیح خواهم داد.

طراحی سایت باشگاه مشتریان

6. با طراحی سایت دیگر یک فروشنده محلی نباشید و تجارت خود را به کل کشور یا کل دنیا گسترش دهید.

برای توضیح این مورد چند مثال می زنم. به عنوان نمونه دایره مشتریان یک فروشگاه فیزیکی لوازم الکترونیک بیشتر از ساکنان شهر گسترش نمی یابد. اما شما با طراحی فروشگاه اینترنتی لوازم الکترونیک می توانید از کل کشور یا کل دنیا به جذب مشتری بپردازید. مثال بعدی من یک مثال واقعی از موفقیت یکی از مشتریان طراحی سایت خودمان است. یکی از قنادی های معروف تهران که سال ها دارای دو شعبه بود پس از راه اندازی یک وب سایت اینترنتی با سفارش های کیک و شیرینی از سایر شهر ها مواجه شد. مدیران قنادی فرمی را برای جذب نمایندگی در وب سایتشان قرار دادند و در کمال تعجب به طور متوسط در هر ماه بیش از ۵ درخواست شعبه با پیشنهادهای بسیار عالی از سراسر ایران دریافت نمودند. امروز این قنادی در سراسر ایران شعبه های زیادی دارد و شاید سود حاصل از آن تجارت محلی با سود امروز آن مجموعه قابل مقایسه نباشد.

7. طراحی سایت به شما اجازه می دهد که تجارت جدیدی را ابداع کنید

محیط اینترنت یک محیط کاملا انتزاعی است. یعنی محیط و منطق وب سایت های اینترنتی همه زاییده خلاقیت ما است. خود ما هستیم که تصمیم می گیریم در وب سایتمان چه محصولی را چگونه بفروشیم. خیلی وقت ها از اینکه می بینم فردی باهوش و زیرک نوعی تجارت پول ساز را در اینترنت ابداء کرده است خوشحال می شوم و آن فرد را تحسین می کنم. این ها افرادی هستند که نیازهای روز جامعه را به موقع می بینند و برای آن ها راه حل درست می کنند. برای مثال وب سایتی وجود دارد که یک عکاس خانه اینترنتی است. شما عکس هایتان را که با که دوربین دیجیتال شخصی گرفته اید، به صورت اینترنتی برایشان ارسال می کنید و آن ها عکس ها را به صورت چاپ شده برای شما ارسال می کنند. این وب سایت از سراسر ایران دارای مشتری است و سود خوبی را نصیب صاحبان خود کرده است. یا سرویس هایی که رستوران های نزدیک را به شما معرفی می کنند یا به شما اجازه سفارش آنلاین غذا را می دهند. اکنون تعداد مشتریان در اینترنت بسیار بسیار زیاد است. برای اینکه از این موضوع مطمئن شوید پیشنهاد می کنم عبارات سوپرمارکت اینترنتی، دیزی فروشی اینترنتی و کله پزی اینترنتی را در گوگل جستجو کنید و ببینید که افرادی در اینترنت در حال فروش چیزهایی مثل کله پاچه نیز هستند!

8. هزینه طراحی سایت بسیار کمتر از راه اندازی یک فروشگاه یا دفتر کار است.

راه اندازی یک فروشگاه زیبا در یک خیابان پر رفت و آمد بسیار پر خرج است. هزینه اجاره یا خرید مغازه، هزینه دکوراسیون، استخدام پرسنل، عوارض شهرداری و هزاران دردسر دیگر … تبلیغات نیز برای این فروشگاه سخت و پر هزینه خواهد بود. گاهی هزینه های راه اندازی چنین فروشگاهی به قدری غیر قابل پیش بینی می گردد که صاحبان آن تجارت را در میانه راه منصرف می کند. این داستان تکراری را هزاران بار شنیده ایم. اما در نقطه مقابل طراحی فروشگاه اینترنتی به نسبت بسیار کم هزینه تر و کم ریسک تر است. شاید بتوان گفت هزینه طراحی فروشگاه اینترنتی تمام عیار نزدیک صفر درصد راه اندازی یک فروشگاه فیزیکی با همان سطح درآمد است. البته این نکته بسیار مهم است که اگر بدون فکر دست به راه اندازی فروشگاه اینترنتی هم بزنیم باز هم شکست خواهیم خورد. هر کاری در دنیای تجارت نیاز به استراتژی دارد.

9. اگر سایت خوبی راه اندازی کنید، مشتریان، خودشان شما را پیدا می کنند.

جالب است به این نکته توجه کنیم که مشتریان با توجه به نیازی که دارند خودشان مدام در حال گشتن به دنبال کسی هستند که با هزینه ای مناسب به نیاز آن ها پاسخ دهد. امروز مشتریان آموخته اند که چگونه در موتورهای جستجو به دنبال خدمات و محصولات مورد نظرشان بگردند. کافی است شما نیز حضور داشته باشید. فرض کنید شما یک دندانپزشک باشید که مطب شما در خیابان شریعتی تهران است. شما وب سایت دندانپزشکی خود را ساخته اید و در وب سایت آدرس مطب را نیز نوشته اید. اکنون اگر یک بیمار در گوگل عبارت دندانپزشک در خیابان شریعتی را جستجو کند، در زمانی کمتر از چند ثانیه نام و آدرس شما را روبروی خود خواهد دید. این نوع بازاریابی، بازاریابی لحظه ای است که یکی از مدرن ترین روش های بازاریابی است. در همان لحظه که یک بیمار دنبال دندانپزشک می گردد، نام شما به وی معرفی می گردد.

سئو در طراحی سایت

چیزی را جا انداختم؟

در این نوشته مهم ترین دلایل برای طراحی سایت اینترنتی را بررسی کردیم. ممکن است من چیزی را جا انداخته باشم. اگر به نظر شما دلایل بیشتری وجود دارد، لطفا دیدگاهتان را پایین همین صفحه برایم بنویسید. من نیز دلیل مورد نظر شما را به لیستم اضافه خواهم کرد.

احتمالا شما هم به عنوان صاحب یک فروشگاه اینترنتی همیشه به بهبود فروش و درآمد بیشتر فکر میکنید  و یا اینکه خوب چرا مثلا فلان کالا روی سایت من کم فروش است و یا اکثز مشتری های فروشگاه اینترنتی من از کجا به سایت من رسیده اند. برای پاسخ به این سوالها باید در ابتدا با الفبا و اصطلاحات تجارت الکترونیک آشنا شوید . حتما خیلی از شما کلمه  SEO و تاثیر شگفت انگیز آن در افزایش فروش به گوشتون خورده ولی شاید دقیقا ندانید که معنی این کلمه چیست . در غالب این مقاله و مقاله بعد سعی میکنیم ۶۲ تا از مهمترین این اصطلاحات رو به ترتیب حروف الفبا برای شما توضیح بدهیم تا بتوانید راحتر در مورد کسب و کار خودتون و روش های بهبودش تصمیم بگیرید.

 

A

A/B Testing

فرآیند ساده ای که در آن دو محتوای تولید شده و یا ایمیل و یا پیام تبلیغاتی تولید شده همزمان مقایسه و بهترین آنها انتخاب خواهد شد. حتما برای شما هم پیش آمده که در انتخاب عنوان ایمیل تبلیغاتی ویا اس ام اس های تبلیغاتی ساعتها سردرگم شده باشین. روش کار بسیار ساده است . استفاده از روش A/B testing . در این روش شما دو محتوای تولید شده (مثلا عنوان یک ایمیل ) را همزمان برای بخش کوچکی از مخاطبان ارسال و نتیجه آن را (مثلا نرخ باز شدن ایمیل ) مقایسه میکنید. بر اساس نتیجه حاصل حالا شما میدانید که از کدام عنوان ایمیل برای ارسال به همه مخاطبان استفاده نمایید. این روش در همه موارد مثل طراحی Landing page و یا انتخاب بنر تبلیغاتی و .. قابل استفاده است و در واقع یادآو رهمون  مثل معروف “مشت نمونه خرواره ” است.

 

Affiliate Marketing

یکی از روش های محبوب بازاریابی اینترنتی است. ۳ طرف این سیستم فروش عبارتند از:

۱- فروشگاه اینترنتی

۲- مشتری

۳- مشارکت کننده (َAffiliator)

در این روش مشارکت کننده سعی میکند تا با استفاده از ابزارهای تبلیغانی خود مشتری را به فروشگاه اینترنتی فروشنده هدایت کند. مشارکت کننده به ازای ثبت نام و یا خرید مشتری از فروشگاه اینترنتی پورسانت دریافت میکند. سایت محبوب آمازون یکی از موفق ترین نمونه های استفاده از سیستم مشارکت در فروش است .

 

Attribution Model

امروزه اکثر سایتها جهت تحلیل ترافیک سایت از Google Analytics Tools استفاده میکنند. اگر شما هم از این ابزار برای رصد کردن مشتریان وب سایت و یا فروشگاه اینترنتی خودتون استفاده میکنید. احتمالا در قسمت انتهای صفحه به گزینه Attribution Model برخورد کردید. با تعیین Attribution Model  شما میتوانید بفهمید که فروش ها و یا ثبت نام ها و به طور کلی Conversion های سایت شما به چه نسبتی به کدام یک از کانال های ورودی وب سایت شما (مثل ایمیل ، شبکه های اجتماعی ، تبلیغات کلیکیی ، جستجوی ارگانیک ) وابسته است . با یک مثال مسئله روشن تر خواهد شد . با بررسی گزارش ها شما متوجه میشوید که ۳ نفر از کسانی که از شما خرید کرده اند از طریق کانال تلگرام وارد شده و خرید کرده اند . حال سوال اینجاست که آیا کانالی که منجر به خرید شده است تلگرام است ؟ جواب ممکن است بلی یا خیر باشد ! چرا ؟!! چون ممکن است کابر قبلا از طریق کانال دیگری مانند ایمیل و یا موتورهای جستجو با وب سایت آشنا شده باشد و صرفا آخرین ورود از طریق تلگرام اتفاق افتاده است . برای پاسخ دقیق به این ابهامات باید از Attribution Model  استفاده کنیم . تعیین صحیح Attribution Model به شما کمک میکند تا اعتبار یک فروش یا conversion  را به درستی به یک کانال ورودی اختصاص دهید.

 

Last Interaction model : تمامی امتیاز فروش به آخرین کانالی که کاربر از طریق آن به سایت رسیده است و اقدام به خرید کرده است تعلق میگیرد.

Last Non-Direct Click model : تمامی امتیاز فروش به آخرین کانالی که کاربر از طریق آن به سایت رسیده است و اقدام به خرید کرده است تعلق میگیرد. به جز کانال مستقیم که در این صورت به کانال قبلی که کاربر از طریق آن به سایت رسیده است تعلق میگیرد.

Last AdWords Click model : این مدل برای سنجش کارایی تبلیغات گوگل ادوردز استفاده میشود و اعتبار یک فروش به آخرین تبلیغ ادوردزی که کاربر روی آن کلیک کرده است میرسد.

First Interaction model : این مدل تمامی اعتبار فروش را به اولین کانالی که کاربر از طریق آن به سایت وارد شده و در واقع از آن طریق با سیت آشنا شده است میدهد.

Linear model: در این مدل تمامی کانال های که کاربر از ابتدا تا لحظه خرید با آن درگیر بوده است به مقدار مساوی ارزش فروش را دریافت میکنند.

Time Decay model: در این مدل به نسبت فاصله زمانی کانال هایی که کاربر از طریق آنها به وب سایت وارد شده  است امتیاز فروش تقسیم میگردد. کانالی که کمترین فاصله تا فروش را دارد بیشترین امتیاز را دریافت میکند.

Position Based model: امتیاز فروش به نسبت ۴۰ درصد به آخرین کانال و ۴۰ درصد اولین کانال و ۲۰ درصد مابقی کانال ها تقسیم میشود.

در مقالات بعدی در مورد کاربردها و زمان استفاده از هر مدل توضیح خواهم داد.

 

Average Order Value

این پارامتر متوسط ارزش خرید هر مشتری را به شما نمایش میدهد . و از تقسیم کل مبلغ خرید انجام شده از سایت  شده بر تعداد سفارشات محاسبه میگردد.

 

Average Time on Site

مدت زمانی است که به طور متوسط کاربران بر روی سایت صرف میکنند. بزرگتر بودن این عدد نشاندهنده جذابیت سایت شما برای مخاطبان شماست. به طور کلی   average time on site یکی از بهترین معیار ها جهت سنجش کلی یک سایت میباشد . هرچند عوامل بسیار زیادی روی این فاکتور تاثیر گذار است و برای هر شاخه از کسب و کارهای  اینترنتی متفاوت است ولی کاهش یا افزایش آن میتواند راهنمای خوبی برای عملکرد شما باشد.

 

B

(B2B (business to business

غالبا به فرآیند خرید آنلاین بین ۲ شرکت تجاری B2B  اطلاق میگردد. در این فرآیند مشتری خود یک واسط تجاری است و مصرف کننده نهایی سرویس یا خدمات نمیباشد.

 

(B2C (Business to Consumer

در این فرآیند خریدار مصرف کننده و فروشنده یک شرکت تجاری است . غالب کسب و کارهای اینترنتی و فروشگاههای اینترنتی از این دسته میباشند .

 

Bounce rate

این پارامتر که معمولا بر حسب درصد بیان میشود نشان میدهد که که چند درصد از بازدیدکنندگان یک صفحه و یا یک سایت بدون هیچ گونه کلیک یا عملی  سایت شما را ترک میکنند . بالا رفتن این عدد یعنی لزوم تجدید نظر در سیاستهای شما و از دست دادن مشتریان بلقوه !! پس مراقب نرخ پرش باشید.

دسته بندی : افزایش فروش سایت