یکی دیگر از مواردی که لازم است در طراحی سایت به آن دقت داشت مسئله دامین آتوریتی میباشد ویک فاکتور غیر رسمی در بهینه سازی سایت است ونقش بسیار مهمی دارد .

 

درباره دامین آتوریتی Domain Authority

دامین آتوریتی Domain Authority, به معنی اعتبار یا قدرت دامنه می باشد که توسط شرکت موز ارائه می گردد و بهترین فاکتوری است که سایت موز برای پیش بینی نحوه رتبه بندی سایت‌ها در نتایج موتورهای جستجوگر ارائه داده است. در بسیاری از متون طراحی وب سایت حرفه ای شاید به اصطلاح DA بر خورده باشید که همان مخفف شده Domain Authority می باشد.از قدرت دامنه برای مقایسه یک سایت با سایت‌های دیگر و یا برای پیگیری “قدرت و اقتدار” سایت خودتان می‌توان بارها استفاده کرد.ما با ترکیب همه لینک‌هایی که به ریشه (صفحه اصلی) سایت لینک شده‌اند و تعداد همه لینک‌ها و MozRankو MozTrust و چندین فاکتور دیگر در یک مقدار به نام اعتبار دامنه می باشد.

 

برای بدست آوردن اعتبار دامنه، ما در مقابل الگوریتم‌های گوگل از ماشین استفاده می کنیم تا بهترین مدلی که توضیح می دهد موتور تشکیل نتایج جستجو چطور تشکیل میشود را بدست آوریم.برای بدست آوردن محاسبه این مدل بیش از ۴۰ سینگال بکار می‌رود و به این معنی است که قدرت دامنه سایت شما اغلب در حال تغییر است به همین دلیل، بهتر است از قدرت دامنه به عنوان مقدار رقابتی و مقایسه‌ای در مقابل با سایت‌های دیگر بجای مقدارهای قدیمی سئو وب سایت استفاده کنید.

 

روش چک کردن Domain Authority

در نتیجه معادلات و الگوریتمی که اعتبار دامین اتوریتی سایت را نشان میدهد مقیاس عددی به دست می آید که نسبت به 100 نمایش داده می شود . برای مثال 35.22 از 100 که هر چه این رقم بالاتر باشد امتیاز   Domain Authority  بالاتر است و لینک ها و بک لینک های آن سایت موثرتر برای سئو و بهینه سازی سایت.

 

برای چک کردن میزان اعتبار  Domain Authority   کافی است به آدرس ذیل مراجعه نمایید و آدرس سایت خود را وارد کنید تا در نتیجه میزان دامین آتوریتی را مشاهده نمایید.

پیج اتوریتی و تاثیر آن بر دستگاه چاپ بنر

تا یک سری سال پیش وبمسترها برای اطلاع و سنجش اقتدار یک وبسایت دستگاه چاپ بنر یا دامنه در موتور جستجوی گوگل از پیج رنک ( page rank ) فایده می کردند . اما چندین سالی دستگاه چاپ بنر است که دیگر پیج رنک گوگل آپدیت نمیشود و مورخ پایانی به روز پیج رنک گوگل دستگاه چاپ بنر نوین تاک – 06 – 2013 بوده است .
بنابراین پیج رنک گوگل دیگر قابل نسبت دادن نمی باشد . در کمبود پیج رنک , جایگزینی به عنوان پیج آتوریتی ( Page Authority ) یا این که دومین آتوریتی ( Domain Authority ) توسط کمپانی Mozscape ارایه شده است که واحد سنجش نیکی برای سنجش اقتدار یک دامنه و برگه در موتورهای جستجو بدست می‌دهد . ( درباره Mozscape : یک کمپانی که سرویس ها مشورت کردن دستگاه چاپ بنر سیو ارایه می‌دهد . آدرس وبسایت moz . com )
پیج آتوریتی چیست؟
پیج آتوریتی معیاری است که توان یک دامنه , یک صفحه و ذیل دامنه ها در موتورهای جستجو را مشخص و معلوم می کند . وبسایت moz بر اساس فاکتورهای زیادی ( نظیر بک لینک و پیوند , کیفیت بک لینک ها و… ) عدد پیج آتوریتی را انتخاب می کند .
عدد مناسب برای پیج آتوریتی و دومی آتوریتی چقدر است؟
پیج آتوریتی و دو‌مین آتوریتی از عدد 100 معلوم می شود . ( مثل 23 . 45 ) بدون شک هر چه عدد به 100 نزدیک خیس باشد , نشان دهنده قدرت اکثر دامنه و ورقه در موتورهای کاوش است . برای کسانی که به پیج رنک عادت کرده اند , ممکن است بتوان اعلام‌کرد که با تقسیم عدد پیج آتوریتی و دومی آتوریتی بر 10 بتوان معادل پیج رنک دستگاه چاپ بنر آن را بدست آورد . ( برای مثال پیج آتوریتی 23 . 45 احتمالا معادل پیج رنک 2 گوگل باشد )
منظور از PA و DA چست؟ چه عددی برای پیج آتوریتی و دو‌مین آتوریتی دلخواه است؟
معمولا دامین اتوریتی ( domain authority ) از پیج اتوریتی ( page authority ) کمتر است .
دامین اتوریتی ( domain authority ) مرتبط با اعتبار کل دامنه است .
پیج اتوریتی ( page authority ) تنها اعتبار یک برگه ( URL ) را نشان میدهد که معمولا صفحه اول وب سایت درجه فراتر و صفحه های داخلی جايگاه پاینن تری دارند .
مسلماً هر چه عدد به 100 نزدیک تر باشد , نشان دهنده اعتبار وبسایت و بالا بودن درجه وب سایت دستگاه چاپ بنر در موتورهای جستجو است .
البته اساسا برای پیج اتوریتی برگه اولیه وبسایت عدد 30 الی 35 عدد خوبی است و برای دامین اتوریتی عدد 20 به 25 عدد قابل قبولی می‌باشد .

با چه معیار هایی درجه آتوریتی هر سایت داده بالاتر می رود :
– دستگاه چاپ بنر وبسایت و با صرفه سازی وبسایت مطابق با استاندارهای موتور جستجوی گوگل دستگاه چاپ بنر
– تعداد بک پیوند , کیفیت بک لینک ها
– تعداد صفحه ها ایندکس شده سایت در گوگل
– مقدار اشتراک مطالب وبسایت در شبکه‌های‌اجتماعی دارای اعتبار
– تعداد بازدید از آن ورقه و یا این که دامنه و قریه ها ترازو دیگر تعیین می نماید .
موز رنک Moz Rank چیست؟
موز رنک توسط وبسایت seomoz ارایه میگردد و نسبتاً شبیه پیج رنک است و قدرت دستگاه چاپ بنر یک تارنما دستگاه چاپ بنر را اکران میدهد . موز رنک عددی میان 0 . 00 تا 9 . 99 میباشد . ( یعنی همانند پیج رنک , ماکزیمم میزان آن 10 هست ) توجه شود که پیج آتوریتی و دومی آتوریتی نسبت به www مهم است و نتایج با www و سوای www متعدد خواهد بود .
از کجا بایستی پیج آتوریتی و دو‌مین آتوریتی را پیدا کرد؟
1 – مرجع اصلی تعیین پیج آتوریتی و دومی آتوریتی آدرس تحت است :
https : //moz . com/researchtools/ose
اگر در سایت عضو نباشید , محدودیت بررسی کردن پیج آتوریتی صرفا برای 3 سایت را دارید که با عضویت و لاگین در وبسایت این محدودیت از دربین خواهد رفت .

دسته بندی : افزایش فروش سایت