تاثیر بک لینک بر سئو

بک لینک خارجی با بک لینک ایرانی هیچ فرقی نداره , وفقط قدرت صفحه لینک شده هست ک تاثیر متفاوتی ایجاد میکند.   لینک های خارجی را که بک لینک نیز نامیده می شود اشاره به لینک هایی دارد که در وب سایت دیگران قرار داده شده است و با کلیک بر روی آنها به کاربر به وب سایت ما لینک داده می شود بسیاری از متخصصین سئو بر این عقیده هستند که داشتن لینک های زیاد باعث به دست آوردن رتبه خوب می شود.همچنین بر این عقیده هستند که تعداد لینک ها زیاد میتواند محبوبیت یک وب سایت را نشان دهد اما امروزه الگوریتم های موتورهای جستجوگر به تعداد لینک ها دیگر توجه چندانی نمیکنند بلکه برای آنها کیفیت لینک ها نیز مهم می باشد بعضی از عواملی که می تواند ما را در گرفتن لینک کمک کند به طور خلاصه بیان شده است :

۱- لینک قابل اعتماد باشد یعنی داشتن بک لینک های با کیفیت باعث صعود کلمات کلیدی شما در رتبه بندی موتورهای جستجوگر گوگل میشود می شود

۲- محبوییت لینکی که گرفته میشود یعنی گوگل اهمیت زیادی برای این نوع پیوندها هم از نظر تعداد و هم از نظر اندازه محبوبیت وب سایت پیوند دهنده قائل است

۳- ربط از نظر محتوای بین صفحه لینک داده شده و صفحه لینک گرفته شده بعنی اگر وب سایتتون خرید بک لینک باشه بهتر از سایت های بک لینک فروشی یا محتوای سایتهای ک راجع به بک لینک هست بگیرین.

۴- متن لینک مورد استفاده در لینک یعنی عنوان کلمه کلیدی ک انتخاب میکنید راجبه جایگاهی ک میخایین توی گوگل بگیرین باشه .

۵- میزان لینک به همان صفحه در صفحه منبع یعنی در بالای صفحه فهرستی برای آن قرار دهید که بیننده با کلیک کردن بر روی عنوان هر قسمت به آن قسمت در صفحه برود

پیدا کردن تعداد بک لینک های سایت در سئو به شما کمک می کند.

پیدا کردن تعداد بک لینک های سایت، به شما این امکان را می دهد که بتوانید میزان فعالیت یک سایت در حوزه سئو را تا حدودی برانداز کنید. این مورد در تعیین هزینه سئو سایت لازم می شود و می توان گفت جزء معیار قیمت سئو سایت است.

بنابراین سعی کنید همیشه آماری از بک لینک های سایت رقبا بدست آوردید و به بررسی بک لینک های سایت رقیب در سئو بپردازید. برای این کار روش های مختلفی وجود دارد.

روش های پیدا کردن تعداد بک لینک های سایت

سایت رنک سیگنالز

سایت ranksignals.com سایت خوبی است که می تواند تعداد بک لینک های هر سایتی که به آن می دهید را برایتان استخراج کند. اگر سایت های لینک دهنده، لینک وبسایت موردنظر را پاک کرده باشند این ابزار آن را اعلام می کند.

سایت الکسا

سایت alexa.com جدا از تمام اطلاعاتی که می توانید از رقبایتان بدست بیاورید، به شما لیستی از بک لینک های سایت مورد نظرتان را اعلام می کند.

سایت ahrefs

سایت ahrefs جزء قدرتمندترین سایت ها در حوزه سئو است. برای استفاده از ان باید اکانت ان را خریداری نمایید. لیست بک لینک هایی که ahrefs به شما ارائه می دهد بسیار تکمیلی است و تقریبا هیچ سایتی را از قلم نمیندازد.

سایت وبمستر گوگل

از آنجایی که در حوزه سئو فعالیت دارید، حتما با ابزار گوگل وبمستر کار کرده اید. اگر تا به حال این کار را نکرده اید با آموزش ثبت سایت در گوگل کار خود را استارت بزنید. این ابزار قدرتمند گوگل، اطلاعات زیادی را به صورت رایگان برای شما به نمایش می گذارد. برای پیدا کردن تعداد بک لینک های سایت خود و تعداد لینک هایی که از هر دامنه منحصر به فرد گرفته اید از این ابزار استفاده کنید.

بهینه سازی سایت با روش های پیشرفته ساخت بک لینک

ساخت بک لینک در سئو و بهینه سازی سایت می تواند بسیار موثر باشد. اگر شما هم به فکر سئو سایت خود هستید خواندن این مقاله خالی از لطف نیست.

بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا همان ( SEO ) با روش های متعددی انجام می پذیرد.

از بهینه سازی کدها گرفته تا انتشار محتوای با کیفیت و ساخت و خرید بک لینک می تواند در دسته ی موارد مربوط به سئو و بهینه سازی سایت باشد.

در مطلب ” ساخت بک لینک مدل SOSTAC برای بهبود سئو سایت ” به ساخت بک لینک اشاره کردم.

در این مطلب و طبق این مدل ما به شما گفتیم که باید استراتژی ها وتاکتیک هایی در ساخت بک لینک داشته باشیم.

اما این استراتژی ها چیست ؟

این که به مانند خیلی از دیگر سازندگان بک لینک زیر یک مطلب فقط نظر بدهیم که ” خوب بود ” و لینک سایت خود را به آن اضافه کنیم ؟

به نظر این شیوه به حدی قدیمی و حوصله سربر شده که دیگر کسی به آن توجه نمیکند.

گذشته از این به نظر شما برای مخاطبین مهم است که چه سایتی زیر یک متن در دنیای عظیم اینترنت تعریف میکند ؟

آیا مخاطبین بدین گونه جذب سایت شما می شوند ؟ اگر خودتان جای آن ها بودید جذب می شدید؟

خب پس قطعا باید روش های جدیدی را در دستورکار قرار دهید تا نتایج بهتری بگیرید.

بهینه سازی سایت با روش های پیشرفته ساخت بک لینک

در ادامه با ما باشید تا این روش های جدید را با شما در میان بگذاریم :

پیشنهاد برد دوطرفه برای ساخت بک لینک و بهینه سازی سایت

دیگر زمان مردی و مردانگی به پایان رسیده.

افراد در صورتی برای شما کاری انجام می دهند که به نفع خودشان هم باشد.

پس بیایید طبق روال حال حاضر پیش برویم.

به جستجوی کلمات کلیدی موردنیاز خود بپردازید و سایت هایی که به رقیبان شما لینک داده اند را بشناسید و تلاش کنید تا محتوای بهتری نسبت به رقیبانتان ایجاد کنید.

سپس به این سایت ها پیشنهاد دهید که مقاله ی شما بهتر و به روزتر است و می تواند در بازدید سایت او و همچنین مخاطب پسند بودن آن نقش پررنگ تری داشته باشد.

این گونه با قبول این پیشنهاد هم شما یک لینک خود را ساخته اید و هم سایت موردنظر ارجاع بهتری داده است.

پیدا کردن شکستگی ها برای ساخت بک لینک و بهینه سازی سایت

این مورد هم باز مانند مورد قبل یک برد دو طرفه است.

می دانیم که لینک های شکسته علاوه بر این که خوانندگان را اذیت می کنند به مذاق موتورهای جستجو هم خیلی خوش نمی آیند.

به سایت های مختلف که لینک شکسته دارند این نکته را بگویید.

آن ها علاوه بر این که از این موضوع خوشحال می شوند پیشنهاد شما برای جایگزینی لینک شما را به احتمال زیاد با آغوش باز قبول می کنند.

برای بهینه سازی سایت حق خود را مطالبه کنید

اگر شما یک محتوا را منتشر کرده اید و دیگران با انتشار این محتوا در سایت های مختلف در حال جمع آوری بک لینک هستند به مدیریت سایت ها با مدارک بگویید که مطلب برای شماست و از آن ها بخواهید که لینک مطالب شما را به جای سایت های متخلف قرار دهند.

استفاده از تخصص خود در ساخت بک لینک و بهینه سازی سایت

حتما که نباید تخصص خود را فقط در سایت خودتان در دسترس دیگران قرار دهید و منتظر بمانید تا همه به سمت سایت شما بیایند.

از این تخصص خود در سایت های دیگر هم استفاده کنید تا بقیه را به سایت های خود جذب کنید.

به سایت های مختلف سرک بکشید و اگر شخصی سوالی در تخصص شما پرسید بهترین جواب ممکن را به او بدهید و لا به لای توضیحات به سایتتان لینک دهی کنید تا جذب سایت شما شوند.

برای ساخت بک لینک و بهینه سازی سایت گاهی از جیب خود خرج کنید

اگر به تولید یک محصول می پردازید برخی از سایت ها در قبال گرفتن یک نمونه رایگان از محصول شما حاضرند نقدی در مورد آن بنویسند.

گاهی اوقات باید سرکیسه را شل تر کنید و چند کالای رایگان در اختیار سایت های بزرگی که به نقد و بررسی محصولات می پردازند بدهید.

آن ها هم محصولات شما را به دیگران می شناسند.

هم در صورت کیفیت بالای آن خریداران زیادی را به سمت محصولات شما جذب می کند.

همچنین با لینک دهی به سایت شما در ارتقای شما سهم بزرگی ایجاد می کنند و به نوعی لینک سازی می کنند.

ساخت بک لینک و بهینه سازی سایت

روش هایی که گفته شد تقریبا از روش های جدید ساخت بک لینک می باشد.

روش های جدیدتری هر روزه ایجاد می شوند و جای روش های قدیمی را میگیرند.

برای دیده شدن و ماندن در صدر باید با زمان بروز شوید.

دسته بندی : افزایش فروش سایت