افزایش فروش اینترنتی از طریق استراتژی های قیمت گذاری مناسب

آیا فروش اینترنتی وب سایت شما کم است؟ طرفداران اجناس ارزان قیمت سایت شما بیشتر از محصولات گران قیمت است؟ آیا فروش کم، در موقعیت کسب و کار شما اختلال ایجاد کرده است؟ نمی دانید از طریق چه استراتژی هایی، افزایش فروش اینترنتی داشته باشید؟

افزایش فروش اینترنتی

ممکن است فروشگاه اینترنتی شما از محصولات مرغوب و محتوای خوبی برخوردار باشد، اما فروش آن کم باشد. علت آن چه می تواند باشد؟ علاوه بر طراحی فروشگاه اینترنتی جذاب ، عامل‌های دیگری بر افزایش فروش اینترنتی وب سایت شما تاثیرگذارند که با کسب و کار شما و محصولات شما ارتباطی ندارند.

۱- پوشش بازه قیمت متنوع

کاربران مختلف با اهداف و هزینه های متفاوتی وارد وب سایت شما می شوند. بنابراین مهم است که شما همه محدوده قیمت ها را در وب سایت خود داشته باشید تا همه انواع مشتریان را بتوانید پوشش دهی کنید.

بیشتر فروش آنلاین محصولات شما از محصولات ارزان تا محصولات با قیمت متوسط می باشد. محصولات گران قیمت شما مشتریان کمتری خواهند داشت. اگر می خواهید که محصولات دردسر ساز خود را زودتر بفروش رسانید، اگر قیمت این نوع محصول را برابر با قیمت محصولات مشابه آن بگذارید، موجب افزایش فروش اینترنتی محصول دردسرساز نخواهد شد. لذا قیمت آن را باید کمتر از قیمت محصولات مشابه آن بگذارید تا مشتریان با مقایسه ویژگی های این محصولات، پی ببرند که محصول دردسرساز شما مشابه محصولات همان رده و با قیمت کمتر است، لذا موجب افزایش فروش اینترنتی آن محصول خواهد شد.

اطمینان حاصل کنید که سود شما از فروش محصولات، حداکثر مقدار ممکن باشد. قیمت محصولات خود را بی هدف کم نکنید و فقط به تعداد مشتریان بیشتر توجه نکنید. همواره قبل از تولید محصولات خود شرایط فروش آن را در نظر داشته باشید. سعی کنید که تولیدات شما بیشتر از تعداد معمول نباشد تا فروش این محصولات برای شما دردسرساز نشود.

۲- معرفی یک محصول ارزان برای جذب کاربران بیشتر

کاربرانی که برای خرید این محصول ارزان به وب سایت شما جذب می شوند، ممکن است علاوه بر آن محصول ارزان، محصولات دیگری را نیز در این بین خریداری کنند.

هدف استراتژی این نوع قیمت گذاری، در این است که با یک محصول ارزان قیمت، مشتری را به وب سایت خود جذب کنیم و او را ترغیب کنیم تا هزینه های اضافی اش را صرف خریداری محصولات دیگر کند و سود کسب و کاری ما افزایش یابد.

۳- ارسال رایگان در ازای مقدار خرید معین

پس از مدتی که کسب و کار شما شکل گرفت، شما می توانید میزان متوسط قیمت خرید مشتریان خود را محاسبه

کنید. برای افزایش این مقدار متوسط، می توانید مشتریان را ترغیب به خرید بیشتر کنید و در ازای آن محصولات کوچک رایگان و یا ارسال رایگان به آنها هدیه دهید. بسیاری از مشتریان این فرصت را غنیمت دانسته و سعی می کنند که حتما از هدیه رایگان فروشگاه آنلاین شما بهره برند و از شما بیشتر خرید کنند. البته این مقدار معین باید مناسب باشد. ممکن است شما مقداری را انتخاب کنید که اصلا در میزان فروش شما تفاوتی ایجاد نکند. شما می توانید ۱۱۵ الی ۱۲۰ درصد مقدار متوسط را محاسبه کرده و ملاک قرار دهید. با این استراتژی، اغلب مشتریانی ک قصد خرید هم ندارند، ترغیب به خرید به اندازه مقدار معین می شوند تا از این فرصت بهره کافی را ببرند.

۴ -نمایش محصولات مشابه

اکثر مشتریان، وقت کافی برای مشاهده تمامی محصولات شما را ندارند. به همین دلیل شما می توانید از این استراتژی استفاده کنید که محصولات مشابه و یا مورد پسند بیشتر کاربر را برای او فهرست کرده و نمایش دهید تا کاربر در کنار خرید محصولات مورد نظر خود، ترغیب شود که از این محصولات مشابه پیشنهادی نیز خریداری کند. شما می توانید تخفیفات هوشمندانه برای این محصولات مشابه درنظر بگیرید تا احتمال خرید کاربران افزایش یابد. الگوریتم این استراتژی بسیار ساده است. کافیست در حین تعریف هر محصول، محصولات مشابه آن را نیز تعریف کنید تا وقتی کاربر وارد وب سایت شما می شود، این محصولات برای او فهرست شده و به کاربر نمایش داده شوند.

۵- استفاده از کوپن تخفیف زمان دار برای افزایش فروش اینترنتی

این کوپن ها، کاربران را ترغیب می کنند که برای بهره مندی از این تخفیف ها تا زمان معین شده، برای خرید از محصولات شما برنامه ریزی کنند. شما باید زمان های معین این کوپن ها را طوری تنظیم کنید که بیشترین سود ممکن از این استراتژی نصیب کسب و کار آنلاین شما شود. هم چنین مدیران تجاری می توانند استراتژی قیمت گذاری خود را در این زمان های معین تغییر دهند. برای مثال قیمت محصولات دردسرساز خود را در این بازه کم کنند و قیمت محصولات مرغوب خود را بیشتر کنند تا سود تجاری آنها از هر جهت افزایش یابد. شما می توانید آگهی های کوپن های تخیف دار را از طریق پست الکترونیکی به اطلاع کاربران خود برسانید.

چه نوع محتوای جذابی برای کسب و کار اینترنتی بنویسیم ؟

چه نوع محتوای جذابی برای کسب و کار اینترنتی بنویسیم ؟ در این مقاله سایت مدیران وب دات کام روش های نوشتن محتوای جذاب برای کسب و کار اینترنتی را خدمت تان میگیم.

اگر شما در سایت کسب و کار اینترنتی تان محتوای جذاب بنویسید احتمال به اشتراک گذاشتن محتوای شما توسط کاربران و بازدید کنندگان سایت بسیار بالاست تولید و نوشتن محتوای جذاب برای کسب و کار اینترنتی در ابتدای کار کمی سخت به نظر می رسد ولی با گذشت زمان و تولید محتوا های بیشتر تسلط شما در تولید و نوشتن محتواهای بیشتر و بهتر می شود من در این مقاله مدیران وب به سوال شما چه نوع محتوای جذابی برای کسب و کار اینترنتی بنویسیم ؟ پاسخ خواهم داد که شما چه نوع محتوایی تولید کنید تا از کارایی بسیار خوبی برخوردار باشد.

اگر می خواهید بک لینک های خوبی بگیرید محتوا های جذابی بنویسید که توسط کاربران در سایت های مختلف به اشتراک گذاشته شوند محتواهای تولیدی شما باید در جهت رفع نیاز کاربران باشد و به اصطلاح ” محتوا به درد کاربر بخورد ” محتواهای تولیدی شما باید به گونه ای نوشته شود که انگیزه را در کاربران ایجاد کند و آنها را به خواندن ادمه مقالات شما تشویق کند.

برای اینکه در موتورهای جستجو و گوگل از جایگاه بسیار بالایی برخوردار باشید باید محتوایی در سایت کسب و کار اینترنتی تان بنویسید که اول برای کاربر جذاب باشد و نیاز های او را برطرف کند و مطالب شما برای کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار باشد و در مرحله دوم در نزذ موتورهای جستجو نیز محبوب خواهید شد.

چه نوع محتوای جذابی برای کسب و کار اینترنتی بنویسیم ؟

۱ – محتوا برای رفع نیاز کاربران بنویسید.

۲ – محتوا باید جذاب باشد تا انگیزه را در کاربر ایجاد کند.

۳ – محتوا باید اختصاصی کسب و کار خودتان باشد.

۴ – باید ساده و قابل فهم باشد.

۵ – محتوای سایت باید پیام های خوبی را به کاربران برساند.

۶ – محتوای نوشته شده باید سئو و بهینه سازی شود.

۷ – محتوای جذاب اثربخشی بالایی دارد.

۸ – محتوای شما باید جنبه های مختلفی داشته باشد.

۹ – محتوای جذاب انگیزه دهنده است.

۱۰ – نوشتن محتوا باید با فرمت های مختلف باشد.

تا اینجای مقاله به ده تا از موارد مهم در نوشتن محتوای جذاب برای کسب و کار اینترنتی اشاره کردم که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است از شما می خواهم که به این نکات توجه زیادی داشته باشید و این تکنیک ها را در نوشتن محتوای جذاب برای کسب و کار اینترنتی تان رعایت کنید.

بهترین نوع محتواهایی که باید برای کسب و کار اینترنتی بنویسید ؟

۱ – یک موضوع خاص را به صورت کامل و جامع آموزش دهید.

۲ -معرفی و  نقد و بررسی بزرگ ترین سایت های موفق و چالش بر انگیز

۳ – معرفی بهترین ها و موفق ترین ها در هر حوزه ای

۴ – معرفی بهترین کتاب ها و مقالات در حوزه کاری و تخصصی خودتان

۵ – توصیه و آموزش موفقیت های خودتان به دیگران

۶ – آموزش تجربیات خود و افراد موفق به دیگران

۷ – گفتگو و مصاحبه به افراد موفق در حوزه تخصصی تان

۸ – برنامه های موفقیت خودتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

امیدوارم مطالب خوبی را از مقاله چه نوع محتوای جذابی برای کسب و کار اینترنتی بنویسیم ؟ یاد گرفته باشید و از شما می خواهم آنها را در کسب و کارتان به کار بگیرید.

دسته بندی : افزایش فروش سایت