بی شک آنکه یکی از بهترین راه ها برای افزایش فروش اینترنتی، افزایش بازدید کنندگان از سایت است؛ البته وب سایت شما باید به درستی طراحی شده باشد و مشتری را متقاعد به خرید نماید. اما این کار چگوه انجام می پذیرد؟

خبر خوب آن است که خرده فروشان آنلاین اهرم هایی دارند که برای این راهبرد باید گرد هم بیایند. این یک راهنمای عملی است، که به ما کمک می کند که این اهرم ها را بشناسیم و بهینه سازی سایت را با کمک آنها عملی کنیم و در نهایت ترافیک فروش را بالا ببریم.

1- افزایش میزان دیده شدن در موتور های جستجو

این روزها موتورهای جستجو نخستین جایی است که بیشتر مردم زمانی که بدنبال خرید آنلاین یک کالا می گردند به آن سر می زنند و بدون شک این نخستین جایی است که باید بدنبال مشتریان آنلاین تازه خود باشید. اگر بازاریابی آن است که در زمان مناسب در جای مناسب باشیم بی شک موتورهای جستجو این توانایی را به شما می دهند که آن را انجام دهید.

در هرحال اگر برای تبلیغ خود با بهره گیری از کلمات کلیدی پولی پرداخت می کنید و یا برگه های وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه می کنید راه اشتباهی نرفته اید و بی شک پاسخ آن را دریافت می کنید.

2- ایجاد محتوای چشمگیر

یکی از راه های خوبی که می توانید تعداد بازدیدهای خود را با آن افزایش دهید و مشتریان تازه ای داشته باشید این است که آن ها را جذب محتوای موردپسندشان کنید که کالا یا خدمات شما را نیز دربر می گیرد. برای این کار باید تصور مناسبی از بازار هدف خود داشته باشید، بنابراین کمتر مانند یک خرده فروش بیاندیشید و بیشتر مانند یک عمده فروش فکر کنید.

درباره بازاری که می خواهید کالایتان را در آن بفروشید فکر کنید، مانند یک کارشناس بازار فکر کنید و قدرت کلمات را باور داشته باشید و به مکان مناسبی که باید در آن تبلیغ کنید فکر کنید و ببنید مردم چه می خواهند؟

3- نفوذ بیشتر در رسانه های اجتماعی

زمانی که محتوای چشمگیر خود را ایجاد کردید نیاز دارید تا آن را با دیگران به اشتراک بگذارید و به آن ها نشان دهید که چه محتوای چشمگیری تولید کرده اید، بنابراین باید با مشتریان و مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید. هیچ راهی بهتر و موثرتر از شبکه های اجتماعی و دنبال کنندگان آن ها پیدا نمی کنند، آن ها برای خواندن و به اشتراک گذاشتن محتوای شما پایه اند! شک نکنید.

Face Book, Twitter, You Tube, Stumble Upon شبکه هایی مانند  از قدرتمندترین شبکه های اجتماعی اینترنتی ای هستند که در گوشی های هوشمند نیز جای گرفته اند، برپایه پژوهش های انجام شده شبکه اجتماعی فیسبوک برترین اجتماعی است که یک خرده فروش برای جذب مشتریان و افزایش آن ها در اختیار دارد. فیسبوک برای اشخاص حقوقی و برندها امکان ایجاد یک صفحه تجاری را فراهم کرده است. به فیسبوک به عنوان شعبه ای از فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنید.

4- توسعه تبلیغات  چاپی و آن لاین

راه های آنلاین و آفلاین بسیاری برای تبلیغ کالای خود در اختیار دارید، راه هایی که برخی چنان توسعه ای را برای کسب و کار اینترنتی شما فراهم می کنند که شاید یک شبه ره صد ساله روید. پس بودجه ای را برای تبلیغات محیطی یا تبلیغات بنری یا نوشتاری آنلاین کنار بگذارید، اگر کسب و کار شما دندانگیر باشد پشیمان نمی شوید. Google Display Network آشنا شوید، GDN امکان این را به شما می دهد تا تبلیغات خود را در Google Adwords قرار دهید، آن را مدیریت کنید، بهینه اش کنید، هدفمند عمل کنید و بازخوردهای خود را ارزیابی کنید. 

5- عضو شدن در شبکه های معرفی

سایت هایی که با گرفتن مبالغی ترافیک سایت شما را بالا می برند. این وب سایت ها برپایه قانون پرداخت به ازای بازدیدکننده (Cost Per Acquisition – CPA) کار می کنند، مزیت نسبی این روش ریسک پایین هزینه تبلیغ به ازای باخورد است، یعنی شما به ازای بازخوردی که دارید پول پرداخت می کنید هرچند نباید انتظار داشته باشید همه ترافیکی که به سمت وب سایت شما سرازیر می شود مشتریان شما باشند.

6- استخدام بازاریاب با مهارتهای لازم

برای مدیریت برند آنلاین خود یک بازاریاب اینترنتی استخدام کنید، بازاریاب هایی که دنیای مجازی را به خوبی می شناسند و به زبان وب سخن می گویند، شبکه های اجتماعی را به تسخیر خود در می آورند، توییت می کنند، استاتوس می گذارند یا وبلاگ می نویسند، در وب جستجو می کنند و با اصول بهینه سازی موتورهای جستجو به خوبی آشنا هستند.

روش های بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی با موتورهای جستجو (Search Engine Marketing)

یکی از ابزارهای بازاریابی اینترنتی موتور های جستجو می باشند. بازاریابی اینترنتی با موتورهای جستجو به دو صورت رایگان و پولی انجام می شود. در روش رایگان با بهینه سازی صحیح و اصولی وب سایت و استفاده از تکنیکهای سئو، وب سایت شما در نتایج جستجو بالاتری نسبت به سایر وب سایتها قرار می گیرد و بازدیدکنندگان بیشتری را به وب سایت شما هدایت می کند و فروش وب سایت را افزایش دهند. در روش پولی موتورهای جستجوی معروف مانند گوگل در راستای ارتقای بازاریابی اینترنتی علاوه بر روش فوق این امکان را به کاربران می دهند که با پرداخت هزینه برای یک کلمه کلیدی خاص در بالای نتایج جستجو ظاهر شوند.

بازاریابی اینترنتی با شبکه های اجتماعی (Social Media Marketing)

ابزار دیگر بازاریابی اینترنتی استفاده از شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک می باشد. این روش نیز به دو صورت رایگان و پولی انجام می شود. در روش رایگان فعالیتهای منظم شما در شبکه های اجتماعی کاربران را با برند شما و محصولاتی که ارائه می دهید آشنا می کند. روش پولی نیز در ازای پرداخت هزینه، تبلیغ شما در صفحات مختلف این شبکه ها ظاهر می شود. بازاریابی اینترنتی در شبکه های اجتماعی نسبت به بازاریابی با موتورهای جستجو از شانس کمتری برای جذب ترافیک و خریدار برخوردار می باشد اما می توان از آنها به بهترین شکل ممکن برای معرفی برند و محصولات خود استفاده کرد.

بازاریابی اینترنتی با محتوای مناسب (Content Marketing)

بازاریابی محتوایی در واقع مهمترین بخش بازاریابی اینترنتی می باشد. موتورهای جستجو بدنبال محتوای با کیفیت هستند و به واسطه محتوایی که در وب سایت خود منتشر می کنید بازدیدکنندگان فراوانی از طریق موتورهای جستجو وارد وب سایت شما می شوند. درصورتیکه این بازدیدکنندگان محتوای شما را بپسندند آن را در وب سایت های دیگر و پروفایلهای شبکه های اجتماعی خود منتشر می کنند و محبوبیت شما افزایش می یابد.

ویدئو مارکتینگ (Video Marketing)

آموزش تصویری که به مراتب جذاب تر و تاثیر گذارتر از آموزش نوشتاری است نوع دیگری از بازاریابی اینترنتی است. با افزایش سرعت اینترنت و وجود شبکه های اجتماعی ویدیویی مثل یو تیوب، اکثر کاربران در اینترنت به دنبال ویدیو های آموزشی و کاربردی مورد نیاز خود می گردند. در صورتیکه از محصولات و خدماتی که در شرکت خود ارائه می دهید ویدیوهای جذابی تهیه کنید و آنها را در اینترنت منتشر کنید، بازدیدکنندگان بسیار زیادی با شما و خدماتی که ارائه می دهید آشنا خواهند شد.

ایمیل مارکتینگ (Email Marketing)

یکی دیگر از ابزار مهم و کاربردی بازاریابی اینترنتی، ایمیل مارکتینگ است. این روش به بیان ساده شامل ارسال ایمیلهای گروهی به تعداد زیادی از کاربران و تشویق آنها به بازدید از وب سایت و خرید می باشد.در استفاده از این روش باید دقت کرد. بازاریابی اینترنتی از طریق ایمیل مارکتینگ ارکانی دارد که باید رعایت کرد. مهم ترین آنها احترام به مشتری است. قرار دادن لینک لغو عضویت در ایمیل های ارسالی بسیار مهم است.

تبلیغات پولی (Paid advertising)

قرار دادن بنرهای تبلیغاتی در وب سایتهایی که بازدیدکنندگان فراوانی دارند یکی دیگر از انواع بازاریابی اینترنتی به شمار می آید.. این نوع تبلیغات شامل پرداخت هزینه ماهانه برای درج بنر در بخش های مختلف وب سایتهای پربازدید می باشد.

دسته بندی : افزایش فروش سایت