رنکینگ سایت چیست

برای این که بتوانید رنکینگ سایت خود را ببینید و از رتبه خود مطلع شود ابتدا باید بدانید که رنکینگ سایت چست و چه کارآیی برای شما دارد ، شما در ابتدا باید گوگل را در نظر بگیرید و رتبه بندی که گوگل به شما می دهد که اصطلاحا پیج رنک نامیده می شودو عددی بین یک تا ده می باشد که هر چه این عدد بالاتر می بود نشان دهنده رتبه بهتر سایت شما می شد اما  به دلیل سئو استفاده از آن توسط وبمستر ها گوگل دیگر از بروزرسانی نمی شود اما ابزارهای دیگری موجود است که در ادامه معرفی خواهد شد.

پیج اتوریتی و دامین اتوریتی

این دو رتبه که توسط سایت موز مشخص می گردند دو رتبه ای هستند که به سایت شما داده می شود و بین ۱ تا ۱۰۰ در نوسان است ، هر چه این دو رتبه بالاتر باشد به این معنی است که سایت شما از کیفیت بهتری برخوردار است ، امروزه وبمستر ها دیگر به دنبال پیج رنک بالا و خوب نیستند بلکه به دنبال اتوریتی بالا هستند و شما هم اگر به دنبال این هستید که از یک سایت معتبر لینک ورودی دریافت نمایید بهتر است که به دنبال اتوریتی مناسب باشد اتوریتی کمتر از ۲۱ به هیچ وجه جهت لینک سازی توصیه نمی شود.

رتبه سایت در الکسا

الکسا نیز یک وب سایت معتبر جهانی است شما می توانید با مراجعه به الکسا نیز رتبه سایت خود را بررسی نمایید و جهت دریافت لینک از سایت های پر بازدید نیز معیار مناسبی می باشد که می تواند موجب ارتقای رتبه سئو شما در گوگل شود و بازه رتبه دهی الکسا به این صورت می باشد که هر چه رتبه پایین تری را به دست آورید بهتر است به عنوان مثال گوگل رتبه یک را در الکسا دارد و رتبه یک سایت تازه تاسیس در الکسای جهانی بیست میلیون می باشد..

موز رنک Moz Rank چیست؟

موز رنک توسط سایت seomoz ارائه می شود و تقریباً شبیه پیج رنک است و قدرت سئوی یک سایت را نمایش می دهد. موز رنگ یکی دیگر از معیارهای است که میتوانیم سایت خود را با آن بسنیجیم البته حوضه کاری این سیستم به نحوه ی و چگونگی گرفتن لینک مربوط می شود و با گرفتن لینک های محبوب و نیم محبوب میتوانیم رتیه موز یا رنک موز خود را ارتقاء دهیم .نمره این سایت از ۰ تا ۱۰ می باشد که بهترین نمره ۱۰ است.

به این نکته توجه کنید که پیج آتوریتی و دومین آتوریتی نسبت به www حساس است و نتایج با www و بدون www متفاوت خواهد بود.

چک کردن پیج آتوریتی page authority و دامین آتوریتی domain authority

PAمخففPage Authority (پیج آتوریتی) است و DA نیز مخفف Domain Authority (دومین آتوریتی )است.Page Authority و Domain Authority یک فاکتور غیر رسمی سئو است که نقش بسیار مهمی دارد. معمولا domain authority از page authority کمتر است.domain authority، مربوط به اعتبار کل دامنه است.اما page authority فقط اعتبار یک صفحه (URL) را نشان می دهد.

چک کردن پیج آتوریتی و دامین آتوریتی

اگر در سایت عضو نباشید، محدودیت چک کردن پیج آتوریتی فقط برای ۳ سایت را دارید که با عضویت و لاگین در سایت این محدودیت از بین خواهد رفت.

سایت سئو موز

بعد از اینکه گوگل آیتم رتبه بندی و رنکدهی خود را غیر فعال کرد سایت سئو موز moz.com که یک سایت بین المللی و پیشرو در مباحث آموزشی سئومیباشد بیش از پیش مورد توجه کاربران از سراسر جهان قرار گرفت چرا که ابزاری را برای نمایش رتبه و رنک سایت ها در اختیار کاربران قرار میداد که به دامین اتوریتی مشهور شده است . و یگانه مرجع سنجش و ارائه این اطلاعات صرفا سایتی با آدرس MOZ.COM میباشد .

متاسفانه تعدادی از سایتهای ایرانی و خارجی با جعل و سوء استفاده از نام و اعتبار سئو موز و ناآگاهی کاربران اقدام معرفی خود بنام سایت سئو موز میکنند که لازم است در این خصوص دقت کافی را مبذول دارید.

اتوریتی سایت سئو موز

سئو موز خود از قدیمی ترین سایتهای فعال در زمینه سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر میباشد و یک شرکت بین المللی میباشد . این شرکت اقدام به معرفی ابزاری بنام اتوریتی سایت سئو موز برای سنجش لینک های ورودی به یک سایت کرد که در سالهای اخیر به علت نبود سیستمی برای سنجش اعتبار دامنه ها از سوی وبمستر های ایرانی و خارجی مورد توجه زیادی قرار گرفته است .

آدرس لینک چک کردن اتوریتی سئو موز

با ورود به آدرس زیر میتوانید اتوریتی دامنه خودتان را مشاهده کنید .

https://moz.com/researchtools/ose/

تحلیل اطلاعات:

سعی شده است در تصویر زیر اطلاعات لازم در خصوص نحوه تحلیل اطلاعات ارائه شده در خصوص اتوریتی دامین سایت سئو موز ارائه شود . اگر گویا نبود با پشتیبانی سئو میــــر تماس بگیرید.

اتوریتی

توجه داشته باشید که اتوریتی دامین فاکتور دقیقی برای سنجش کیفیت و اعتبار یک سایت از دید گوگل نیست ولی اگر لینک بیلدینگ یک سایت بدرستی انجام شده باشد و کیفیت لینک های ورودی خوب تعریف شده باشند میتوان تا میزان نسبتا زیادی از روی اتوریتی یک دامنه کیفیت و ضریب گوگل تراست آن را هم سنجید.

دامین اتوریتی چیست؟

دامین اتوریتی را سایت سئو موز سنجش کرده و ارائه میدهد و مبنای امتیاز گیری و افزایش و کاهش اتوریتی دامین تعداد و کیفیت لینک بیلدینگی است که برای یک دامنه و سایت اینترنتی ایجاد شده است .

دامین اتوریتی را سایت سئو موز تقریبا هر 45 روز تا 2 ماه برای هر دامین بروز رسانی میکند و اقدام به سنجش تعداد کیفیت و لینک های خارجی ورودی به یک دامنه کرده و اقدام به امتیاز دهی و اعلام اتوریتی دامین میکند.

پیج اتوریتی :

پیج اتوریتی زیر مجموعه ای از دامین اتوریتی میباشد. به عبارتی یک دامنه علاوه بر اینکه خود یک اتوریتی مشخص دارد هر یک از صفحاتی که روی این دامنه ایجاد شده اند هم به تناسب لینک های ورودی به خود دارای یک پیج اتوریتی مستقل هستند که برایند مجموع لینک هایی که به صفحات یک سایت وارد شده اند در نهایت منجر به اندازه گیری و اعلام دامین اتوریتی سایت سئو موز میشود.

برای بالا بردن اتوریتی دامین لازم است با اصول کلی لینک بیلدینگ آشنا شوید و بدانید چه لینک های ورودی به یک سایت مفید هستند و تاثیر گذارند هم در اتوریتی و هم در جایگاه سایت در نتایج گوگل …

دسته بندی : افزایش فروش سایت