بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ چیست ؟

در مقاله بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ چیست ؟ شما یاد می گیرید برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی تان چگونه بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ اصولی و موفق پیاه سازی کنید.

یکی دیگر از مقاله های بسیار مهم و کاربردی وب سایت مدیران وب دات کام در زمنیه آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی و بازاریابی اینترنتی مقاله بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ چیست ؟ است که در این مقاله به تعریف و آشنایی با بازارایابی اینترنتی می پردازیم.

 

بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ چیست ؟

بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ فرآیندی است که در طی آن به جذب افراد و تبدیل آنها به مشتری از طریق رسانه های اینترنتی پرداخته می شود.در بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ تلاش و تمرکز باید بر روی آموزش و آشنایی افراد و علاقمندان به حوزه کاری شما و فروش محصولات و خدمات تان به آنها می باشد.در بازاریابی اینترنتی ارتباط با مشتری به صورت حضوری و رو در رو نمی باشد به همین دلیل شما به صورت اینترنتی به تبلیغ و بازاریابی محصولات و خدمات تان می پردازید.

مکان بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ

قبل از شروع بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ شما به مکانی برای بازاریابی اینترنتی نیاز دارید وب سایت شرکت و کسب و کار شما مکانی است که شما در آن به ارائه و معرفی محصولات و خدمات تان می پردازید.در بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ شما حرف تان را از طریق وب سایت به مشتری ها انتقال می دهید و از این طریق آنها را ترغیب به خرید محصولات و خدمات کسب و کارتان می کنید.داشتن وب سایتی با ظاهر زیبا ، جذاب و دوست داشتنی ، سئو و بهینه سازی وب سایت با اصول روز ، تولید محتوای سئو و بهینه سازی شده و تبلیغ نویسی محصولات و خدمات از مهمترین تکنیک های برقراری ارتباط با مشتری می باشد.

جذب ترافیک و بازدید کننده برای وب سایت در بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ

یکی از قدم های مهم در بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتیگ جذب ترافیک و بازدید کننده به وب سایت کسب و کار اینترنتی شماست که از طریق سئو و بهینه سازی وب سایت ، و بلاگ نویسی و تولید مقالات مفید و ارزشمند ، فعالیت در فروم ها یا انجمن ها ، تبلیغات کلیکی ، تبلیغات بنری ، تبلیغات در گوگل و رپورتاژ آگهی انجام می شود و ترافیک خیلی خوبی برای وب سایت شما به همراه دارد.

بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ چیست ؟

 

جمع آوری اطلاعات بازدید کنندگان وب سایت در بازاریابی اینترنتی

در این مرحله با استفاده از روش های موجود مانند انواع صفحات فرود و لندینگ پیج های آماده می توانید هدیه ای در قالب کد تخفیف ، فایل صوتی و کتاب الکترونیکی مرتبط با کسب و کار اینترنتی خودتان تولید کنید و در ازای وارد کردن آدرس ایمیل یا شماره موبایل شان به آنها بدهید و از این طریق می توانید آنها را به مشتری های وفا دار خود تبدیل کنید و همیشه محصولات و خدمات خودتان را به آنها بفروشید.

بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ چیست ؟

مهمترین قسمت بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ

مهمترین قسمت بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ این است که شما باید مشتری هایی که از شما خرید می کنند یا قبلا از شما خرید داشته اند را به مشتری های دائمی و وفا دار خودتان تبدیل کنید به این منظور می توانید هر چند وقت یک بار محصولات رایگان یا کد تخفیف را به عنوان هدیه به آنها بدهید مخصوصا مناسبت هایی خاص می توانید این کار را انجام دهید.


بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ چیست ؟

انواع روش های بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ

۱ – بازاریابی از طریق موتورهای جستجو

این روش شامل دو مبحث یعنی بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو SEO (Search Engine Optimization) و بازاریابی موتور های جستجو

(Search Engine Marketing) SEM است.

۲ – تبلیغات آنلاین

۳ – بازاریابی ایمیلی

۴ – بازاریابی شبکه های اجتماعی

۵ – بازاریابی موبایلی

۶ – وبلاگ نویسی

 

اهمیت بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ

صاحبان و مدیران کسب و کار های اینترنتی روز به روز به اهمیت بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ بیشتر پی می برند در گذشته بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی از این روز چشم پوشی می کردند به همین دلیل نیز کسب و کارهای آنها به صورت چشمگیری رشد نمی کرد.اما امروزه با افزایش جستجوی محلی و عادت مردم به جستجوی اینترنتی باعث شده که بازاریابی اینترنتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

کسب درآمد از کوتاه کردن لینک

کسب درآمد از کوتاه کردن لینک ها

کسب درآمد از کوتاه کردن لینک ها

تقریبا تمام وبمستران و صاحبان وبلاگ یا وبسایت در فکر کسب درآمد از بازدید های روزانه خود برای پوشش هزینه های جاری سایت هایشان هستند یکی از روش های کسب درآمد از بازدید ها و پولساز کردن ترافیک سایت کوتاه کردن لینک هاست.

با استفاده از کوتاه کننده های لینک ایرانی یا خارجی می توانید بازدید هایی که از لینک های شما انجام می شود را تبدیل به درآمد کنید.
برای اینکار کافیست در یک از این سایت ها ثبت نام کنید و سپس لینک های تبدیل شده را جایگزین لینک های قبلی کنید.بدین طریق کاربران شما قبل از هدایت به لینک مورد نظر شما ابتدا تبلیغات سایت کوتاه کننده را میبینند.
البته در برخی سایت ها ابزارهایی برای راحتی کار شما در نظر گرفته شده است. که نیاز شما برای جایگزینی تک به تک لینک ها را برطرف میکند.

بازدید کنندگان لینک های شما ، بلافاصله بعد از باز کردن لینک های تبدیل شده شما ، تبلیغاتی را خواهند دید که بعد از چند ثانیه مشخص می توانند تبلیغات را رد کرده و به آدرس اصلی لینک هدایت شوند و به این طریق لینک های شما درآمد زا خواهند شد. نوع دیگری از تبلیغات هم تبلیغات بنری هستند که در این نوع بازدید کنندگان شما صفحه ارجاع شده را در یک فریم میبینند و در بالای این فریم تبلیغات سایت کوتاه کننده لینک قرار دارد که در آمد در این نوع تبلیغ پائینتر است اما بازدیدکنندگان شما نیازی به صبر کردن برای دیدن لینک مورد نظر ندارند.

مورد دیگری که باید مد نظر قرار دهید پرداخت ها ست. میزان مبلغی که باید کسب درآمد کنید تا پرداختی صورت بگیرد و همینطور زمان انجام واریزی ها ( هفتگی یا ماهانه و … )

شما میتوانید این لینک های کوتاه شده را در هر جایی از اینترنت قرار بدید یوتیوب ، فیسبوک ، چت روم ها، شبکه های اجتماعی و … و حتی ایمیل ها، اما این بازدید ها باید طبق قوانین سایت کوتاه کننده لینک باشند و بازدید غیر واقعی جزء تخلفات اصلی می باشد. بنابراین توصیبه همیشگی تقلب نکنید هم در اینجا صادق است.

دسته بندی : افزایش فروش سایت