تأثیر لینک های اسپم بر طراحی سایت

در مقالات پیشین بخش آموزش طراحی سایت به مباحث مختلفی در مورد پنالتی سایت و نحوه ثبت بک لینک به صورت اصولی و دوری از لینک های اسپم اشاره کردیم. گوگل در سالیان اخیر به شدت با لینک های مشکل دار یا به اصطلاح Unnatural Links مبارزه می کند و با طراحی سایت هایی که برای به دست آوردن رنکینگ به روش های سئو کلاه سیاه روی می آورند و قوانین گوگل را زیر پا می گذارند مقابله می کند. در این مدت اخیر بسیاری از سایت هایی که با خرید بک لینک توانسته بودند در زمان کوتاهی رتبه های برتر گوگل را در کلمات کلیدی مهم به دست آورند پنالتی سایت شده و رنک خود را از دست دادند. با توجه به این نکات پیشنهاد نونگار پردازش این است که اگر از روش های غیر اصولی استفاده کرده اید، هر چه سریع تر لینک های اسپم را حذف کرده و در سیاست های ثبت بک لینک خود تجدید نظر کنید.

بک لینک اسپم و پنالتی شدن طراحی سایت

دریافت اخطار توسط گوگل

گوگل قبل از اینکه اقدام به جریمه یا پنالتی طراحی وب سایت شما کند اخطارهایی را برای شما ارسال خواهد نمود. در محتمل ترین حالت این اخطارها از شما تقاضا می کند بعد از انجام برخی مراحل مجدداً برای گوگل درخواست بازبینی سایت را ارسال کنید. در مجموع از تجارب کارشناسان بهینه سازی سایت و سئو سایت و نیز برداشت هایی که در بند های اخطار های گوگل وجود دارد شما برای اینکه درخواست بازبینی ارسال کنید باید مواردی زیر را انجام داده و سپس درخواست بازبینی سایت را برای گوگل ارسال نمایید.

بک لینک اسپم و پنالتی شدن طراحی سایت

الف. از خرید بک لینک خودداری کنید و خصوصاً بک لینک هایی نظیر خرید هزار بک لینک در مدت چند ساعت.
ب. لینک های ضعیف را شناسایی کرده و حذف نمایید و از سایت های معتبر و قدرتمند بک لینک کسب کنید.
ج. مطالب و محتوای طراحی سایت خود را قدرتمند کنید و در آنها به سایت های دیگر لینک بدهید، هر چند فالو یا نوفالو بودن این لینک ها تفاوتی ندارد اما ترجیحاً لینک نو فالو.

 اسپم سایت

در این آموزش کاربردی، قصد دارم از صفر تا صد نحوه استخراج لینک های سایت و حذف اثر لینک های بی کیفیت و لینک های اسپم به سایت شما را بیان کنم. مطمئن باشید تا انتها می خوانید.

لینک، همواره یکی از اصلی ترین فاکتور های رتبه بندی سایت ها در گوگل و وضعیت سئو بوده است. متخصصان سئو، همواره در حال بررسی لینک های ورودی به سایت یا همان بک لینک ها و تصفیه آن ها هستند. یعنی حذف لینک های اسپم و بی کیفیت با استفاده از Disavow کردن آن ها در گوگل Search console. اما سوال اینجاست که:

چگونه لیست لینک های اسپم و بی کیفیت سایت را پیدا کنیم تا بتوانیم آن ها را Disavow کنیم؟

پاسخ به این سوال را به صورت کاملا عملی در چند مرحله به شما دوستان و عزیزان آموزش می دهم تا بتوانید به راحتی اثر آن ها را رفع کنید و ضمن جلوگیری از پنالتی شدن سایت در گوگل، رتبه سایت خود را بهبود ببخشید.

1- استخراج بک لینک ها

برای اینکه لیستی از بک لینک های سایت خود داشته باشید، با استفاده از سرویس رایگان گوگل Search console، مسیر زیر را دنبال کنید:

Search console ( Google webmaster tools ) > Search traffic > Links to your site.

بخش Links to your site برای دریافت لیست بک لینک های سایت

بعد از کلیک بر روی گزینه More، بر روی Download more sample links کلیک کنید تا فایل Excel دانلود شود.

این فایل حاوی تمامی لینک هایی است که به سایت شما اشاره دارند.

2- استخراج دامنه سایت هایی که به شما لینک داده اند برای تفکیک لینک های با کیفیت از اسپم

برای شروع، فایل اکسلی که از کنسول جستجوی گوگل دانلود کرده اید را باز نمایید.

بر روی خانه اول از ستون B ( B:1)، کلیک کنید و آن را Domains بنامید.

سپس بر روی ستون پایینی آن کلیک کرده و در قسمت fx، فرمول زیر را وارد نمایید و اینتر بزنید.

انتخاب خانه B2

حالا در مقابل fx که در کنار گزینه های تیک و ضربدر است، این مقدار را وارد کنید:

=IF(ISERROR(FIND("//www.",A2)), MID(A2,FIND(":",A2,4)+3,FIND("/",A2,9)-FIND(":",A2,4)-3), MID(A2,FIND(":",A2,4)+7,FIND("/",A2,9)-FIND(":",A2,4)-7))

و سپس اینتر را بزنید.

enter formula to remove url tail

خواهید دید که اولین URL در ستون سمت راست خود به دامنه تبدیل می شود.

حالا موس را به گوشه پایین سمت راست همان خانه ای که اولین دامنه در ان ظاهر شده است B2 ببرید. خواهید دید که موس به حالت یک علامت به علاوه کوچک در میاید. همانجا دو بار کلیک ( Double click) کنید.

double click to get all span domain names

خواهید دید که در ستون B، در مقابل تمام آدرس هایی که لینک سایت شما در آن ها قرار دارد، نام دامنه آن سایت قرار گرفته است.

سپس بر روی B ( ستون B از جدول ) کلیک کنید و CTRL + C را بزنید.

حال یک Notepad باز کنید و CTRL + V را بزنید تا تمام دامنه ها به آنجا منتقل شوند.

این کار از این جهت ضروری است که فرمول از روی مقادیر برداشته شود و بتوانید آن را در یک صفحه جدید اکسل کپی کنید.

حال در فایل Notepad، CTRL + A و سپس CTRL + C را بزنید و اکسل جدیدی باز کنید و در آن در خانه شماره سلول که در تصویر زیر مشخص شده، مقدار A5000 را وارد کنید و اینتر کنید.

excel2

در خانه شماره A5000، نوشته ای مثل new links after this بنویسید تا بعدا بتوانیم برای شناسایی لینک های اسپم از آن استفاده کنیم.

در خانه پایینی یعنی A5001، مقادیری که قبلا از Notepad کپی کرده بودید، پیست کنید.

3- جدا کردن سایت هایی که مطمئن هستیم اسپم هستند از لیست برای کم کردن تعداد دامنه ها

برای این کار، سایت استوری یک لیست بزرگ از سایت های اسپم را فراهم کرده و در پست سایت های اسپم در سئو در می توانید آن را دانلود کنید.

فایل زیپ را Extract کنید و فایل Notepad در آن را باز کنید.

CTRL + H را بزنید و در فیلد بالایی که نشان داده می شود، بنویسید domain:

سپس بر روی Replace all بزنید تا domain: از دامنه ها حذف شود.

سپس همه را با استفاده از CTRL + A و سپس CTRL + C کپی کنید و به دومین فایل اکسل که باز کرده اید بروید و در خانه اول از ستون A یعنی A1 پیست کنید.

حالا بر روی A کلیک کنید تا تمام ستون A انتخاب شود.

به تب Data در اکسل بروید و بر روی گزینه Remove Duplicates بزنید و Ok کنید

با این کار، تمام سایت هایی که در فایل Disavow که از سایت استوری دانلود کردید، از لیست سایت هایی که از آن ها لینک داشته اید، حذف می شود و سایت هایی باقی می مانند.

سپس CTRL + F بزنید و نوشته ای که قبلا برای پیدا کردن دامنه های اسپم خود وارد کرده بودید ( در این مثال new links after this ) را پیدا کنید.

از اینجا به پایین، لیست دامنه هایی است که به شما لینک داده اند و لیست سایت های اسپم سایت استوری از آن حذف شده اند. آن ها را انتخاب کنید و در جایی ذخیره کنید.

4- پیدا کردن سایر دامنه های اسپم و حذف آن ها

دامنه ها را یکی یکی چک کنید. پیدا کردن آن هایی که اسپم هستند کار ساده ای است و با دانش محدودی از سئو، به راحتی قابل شناسایی هستند. آن ها را به فایل Disavow که دانلود کردید اضافه کنید.

4.1- گزارش سایت هایی که پیدا می کنید به سایت استوری

تا اینجا، کار شما به اتمام رسیده است. اما می توانید آن هایی که در لیست ما نبودند را شناسایی کنید و در بخش نظرات همان پستی که قبلا لینک داده شد، به ما معرفی کنید.

سایت استوری با چک کردن آن سایت ها، مواردی که اسپم هستند را به لیست اضافه می کند و با این کار، کمکی به همکاران خود و همچنین تیم سایت استوری برای تکمیل کردن لیست مورد نظر می کنید.

دسته بندی : افزایش فروش سایت